Xiaomi mi robot vakuový mop dodatek

O tom, jak blikat vysavač vakuového vakuového robota Xiaomi Mi Robot Vacuum je krok.krok od A do Z

Robotizované vysavače „Xiaomi“ jsou mezi spotřebiteli široce populární. A to je docela odůvodněné. Široká funkce zařízení může výrazně ušetřit čas a úsilí o výkonu denních prostor. Přes všechny výhody však přikrývky často vyžadují firmware (jako možnost, změna jazyka na ruštinu). Takové akce můžete provádět sami, aniž byste kontaktovali specializovaná centra.

Všechny roboti Xiaomi jsou vybaveny vestavěnými hlasovými asistenty. Uživatelé mají příležitost samostatně vybrat jeden z mála navrhovaných hlasů. Ale existuje jeden zádrhel: zvuk doprovod je prováděn výhradně v čínštině. Aby bylo možné provádět ruštinu, je vysavač přezkoumán. Pro tohle:

 • Pre.download firmware a hlasový taška v požadovaném jazyce na mobilním zařízení.
 • Pak jsou dvě tlačítka (na několik sekund) sevřena na pouzdru vysavače, na zvukový signál. S takovými akcemi na zařízení jsou nastavení Wi-Fi vyřazena.
 • Dále, na telefonu, vyberte položku „Nastavení Wi-Fi“ a připojenou k robotickému Blade, jako přístupový bod.
 • Spusťte firmwarový program a vyberte část nastavení hlasu.
 • Vyberte dříve nainstalované zvukové soubory ze složky, ve které byly uloženy.

Zařízení

Vysavač robotů přišel v takové krabici:

Okamžitě poznamenávám, že Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop 2 je čínská verze, veškerá dokumentace je v čínštině. Možná v budoucnu vyjde globální verze pod jiným názvem.

 • Nabíjecí základna.
 • Napájecí adaptér s evropským adaptérem do zásuvky.
 • Tryska mokrého mopu s nasazeným hadříkem z mikrovlákna.
 • Náhradní boční kartáč.
 • Náhradní ubrousek.
 • Dokumentace.
 • Robotický čisticí nástroj.

Vidíme, že robotické vysavače Xiaomi jsou lépe vybavené. Do balení bych přidal i náhradní HEPA filtr, celkově by to bylo v pohodě. Ale díky i za to.

Instalace firmwaru

Možnost, kdy byl robotický vysavač zakoupen pro čínský domácí trh.

V tomto scénáři bude z aplikace dostupná pouze podpora angličtiny a čínštiny. Překlad příkazů do jiných jazyků nebude fungovat. Proto si musíte stáhnout speciální verzi firmwaru a nainstalovat ji.

Ihned je třeba poznamenat, že to nelze provést u všech modelů. Nejvíce „bezproblémové“, které lze snadno flashnout a naučit mluvit rusky, jsou vysavače řady Roborock a Vacuum Cleaner. A k dispozici je pro ně také spousta vlastního firmwaru.

To umožní například nastavit hlasové hraní pomocí „nestandardních“ hlasů:

Instalace firmwaru třetích stran nemá přímý vliv na funkčnost. Jednoduše nahraďte zvukové soubory jinými. Flashnutí zařízení tedy nijak nepoškodí zařízení. Xiaomi navíc ujišťuje, že to žádným způsobem neovlivní záruku.

Než budete pokračovat

Než budete pokračovat s postupem firmwaru, musíte zvážit následující:

 • “Nalít” do robotického vysavače současně můžete pouze jeden jazykový balíček. Přepínají se prostřednictvím oficiální aplikace Mi Home. To znamená, že pokaždé, když jsou hlasové soubory staženy a nainstalovány.
 • V továrním firmwaru robota nedochází k ověření hlasových souborů. Software obsahuje pouze odkaz na stažení datového balíčku, který se následně nainstaluje do vnitřní paměti.
 • Chcete-li nainstalovat „vlastní“ jazykový balíček, stačí do vysavače „podsunout“ soubory třetích stran pomocí odkazu, který požaduje. Proto není nutné upravovat samotný firmware. Stačí použít specializovanou aplikaci, která umožňuje provádět substituci paketů při požadavku na data z robotického vysavače.
 • Dříve bylo pro instalaci hlasových balíčků třetích stran nutné získat sériové číslo zařízení a také jeho „identifikátor“ (token). Nemusíte to dělat teď. Speciální programy to vše dělají automaticky, uživateli doslova stačí pouze specifikovat, jaký hlasový balíček potřebuje do vysavače vložit.
See also  Příprava na laserovou epilaci hluboké bikiny

Proces instalace hlasového balíčku

Existují 2 možnosti instalace: pomocí počítače a také ze smartphonu.

Druhá možnost je preferována, protože uživatel bude muset provést méně akcí, aby změnil jazyk. Pravděpodobnost chyb současně je minimální.

 • Stáhněte si dodatek Xvacuum firmware skutečná verze. Můžete si jej stáhnout přímo z GooglePlay nebo AppStore. Také. na webových stránkách vývojáře (mají funkčnost mírně odlišné).
 • Dříve ve vnitřní paměti telefonu (na adresář /sdcard) musíte zkopírovat soubory souboru souborů. Rozšíření takového souboru.Pkg. Můžete si je stáhnout na tematických fórech (například 4PDA). Uvnitř takového archivu jsou obsaženy soubory WAV, které jsou postaveny na robotu a používají jako hlasová oznámení.
 • Pamatujte, že Wi-Fi nastavení na cívce robota. V závislosti na modelu se to provádí současně držením dvou tlačítek: napájení a domu nebo napájení a místním tlačítkem čištění a místního čištění. Držte alespoň 3 sekundy.
 • Pomocí smartphonu se připojte k povolení Wi-Fi robot. Provádí se stejným způsobem jako připojení k bezdrátovému routeru. To znamená, že musíte jít do sekce Wi-Fi na smartphonu, zapnout vyhledávání bezdrátových sítí, vybrat vakuum Xiaomi (nebo bod s podobným názvem). Nebudete muset zadávat heslo.
 • Otevřete aplikaci firmwaru XVACUUUM na telefonu. Zvolte pokusit se blikat.
 • Pomocí standardního správce souborů vyberte dříve uložený soubor s hlasovými příkazy.
 • Potvrďte firmware a počkejte na konec procesu.

Dále musíte zařízení znovu provést v Mihome. Poté budou všechna tlačítka aktivní, můžete použít pokles robota v obvyklém režimu.

ODKAZ! Existuje způsob instalace firmwaru bez povinného resetu nastavení Wi-Fi. Je to však obtížnější, protože uživatel bude muset ručně zjistit zařízení „token“.

Proces firmwaru na PC se provádí podobným způsobem. Musí však existovat bezdrátový bezdrátový komunikační modul bezdrátového drátu. Bez toho nebude blikání fungovat.

Krok za krokem se provádí následovně:

 • Stáhněte si aplikaci Win-Mirobo. Najdete také na oficiálních webových stránkách vývojáře, nebo na tematických fórech.
 • nainstalovat program. V jeho adresáři, ve složce “Voicepack”, musíte zkopírovat.pkg soubory hlasových příkazů, které se plánují použít ke stažení do robotického vysavače.
 • V případě potřeby otevřete soubor nastavení (win-mirobo.ini) a ručně zadejte IP adresu robotického vysavače a jeho ID. To je nutné, pokud je instalace hlasového balíčku provedena bez resetování nastavení Wi-Fi. V opačném případě stačí připojit k přístupovému bodu vysavače.
 • Spusťte program. Otevře se terminál příkazového řádku, spustí se automatické vyhledávání zařízení. Po dokončení se zobrazí nabídka s výběrem hlasových balíčků. Stačí vybrat požadovanou možnost “voicing” a stisknout “Enter” na klávesnici. Program provede zbytek práce automaticky.
 • Po dokončení procesu firmwaru je třeba robotický vysavač znovu propojit s účtem MiHome pomocí chytrého telefonu. To znamená, umožnit vyhledávání zařízení, provést konjugaci. Předchozí zařízení ze seznamu MiHome. smazat.

Nastavení “Xiaomi” Mi Robot bez aplikace

Tovární vybavení robotického vysavače Xiaomi neposkytuje speciální aplikaci. Proto, aby se maximalizovala funkčnost zařízení, jsou prováděny následující akce:

 • Připojte dokovací stanici k síti a odstraňte přebytečnou část vodiče do zásuvky určené k tomuto účelu.
 • Umístěte základnu tak, aby kolem ní bylo dostatečné množství volného prostoru. alespoň 1 m vpředu a 0,5 m po stranách.
 • Vystavte robotický vysavač k základně. Zároveň bude kontrolka na pouzdru signalizovat správné nastavení zadních kontaktů (začne blikat).
 • Nepřetržité svícení žárovky signalizuje plné nabití baterie, v případě potřeby i schopnost vysavače začít pracovat.
 • Barva LED diody indikuje úroveň nabití baterie. Bílá. úplné nabíjení, žlutá. alespoň polovina, červená. ne více než 20%.

Před zahájením provozu vysavače se doporučuje připravit povrch. odstranit malé objekty a dráty a také zablokovat přístup zařízení na schody, což zabrání možnému poklesu a rozpadu.

See also  Aplikace pro řízení robota vysavače Xiaomi

Jak připojit vakuum robota Xiaomi MI Mop P k smartphonu

Vysavač robotů se již stal běžným domácím gadgetem. Xiaomi Arsenal představuje mnoho modelů, nedávno reprezentovaných MI Robot Vacuum Mop a MI Robot Vacuum Mop P Jak připojit detergenty Xiaomi k smartphonu.

Prvním krokem je stáhnout MI Home z obchodu Play Market Application Store nebo AppStore.

Přejděte na stažený software a předejte fázi registrace nebo oprávnění. Jakmile je v hlavní nabídce kliknutím na ikonu plus přidejte vysavač Xiaomi Robot.

Dále musíte resetovat nastavení Wi-Fi na Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop P. Chcete.li to provést, zároveň držte klíče pro zařazení a „domov“ po dobu 3 sekund, než se objeví zvukový signál. Poté se vysavač objeví v aplikaci, kde si jej vyberete.

Dalším krokem je určení Wi-Fi hotspotu. Upozorňujeme, že vysavač lze připojit pouze na frekvenci 2,4 GHz.

Po několika sekundách bude zařízení připojeno.

Poté si můžete vybrat místnost, kde bude robotický vysavač umístěn.

V případě potřeby můžete sdílet přístup k gadgetu Xiaomi s ostatními uživateli.

Pro další práci s mycím vysavačem klikněte na jeho obrázek v hlavní nabídce Mi Home.

Chcete-li změnit jazyk hlasu z angličtiny na ruštinu, přečtěte si tento návod.

Nastavení interakce s nabíjecí základnou

Než přistoupíte k synchronizaci robotického vysavače a vašeho mobilního zařízení, musíte nakonfigurovat interakci zařízení se základní stanicí. Chcete-li to provést, musíte provést následující algoritmus akcí:

 • Připojte nabíječku k elektrické síti a odstraňte další kabel ve speciálním hnízdě.
 • Ujistěte se, že je dokovací stanice správně nainstalována: před nabíjecí základnou musí být volná vzdálenost 100 centimetrů a vlevo a vpravo 50 centimetrů. Pokud jsou zadní kontakty nainstalovány správně, začne kontrolka na horním panelu blikat.
 • Pokud kontrolka nebliká, ale kontrolka svítí nepřetržitě, znamená to, že je baterie plně nabitá. Pro další práci musí Xiaomi stisknout startovací tlačítko robotického vysavače.
 • Pokud svítí bíle, je nabití baterie dostatečné, žlutá – až 50 %, červená – méně než 20 %.

Důležité je také myslet na to, že před prvním použitím robota je potřeba z podlahy odstranit položené kabely a drobné předměty, aby nepřekážely v pohybu vašeho chytrého vysavače.

Dále se podíváme na to, jak propojit robotický vysavač Xiaomi krok za krokem s aplikací Mi Home na Androidu a iOS.

Jak nainstalovat ruský jazyk na robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Mop P

Robotické cívky se staly nepostradatelnými asistenty při udržování čistoty domu. Ale zpočátku používají angličtinu. Dříve jste museli přeformátovat zařízení, abyste změnili jazyk na vysavači. Nyní však Xiaomi takovou příležitost implementovalo do proprietární aplikace Mi Home jak nainstalovat ruské hlasové ovládání na vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop nebo Mi Robot Vacuum Mop P.

Prvním krokem je připojení vysavače. Jak na to, čtěte zde. Poté v aplikaci klikněte na Mi Robot Mop nebo Mi Robot Mop P.

Poté budete v úvodní nabídce pro interakci s mycím vysavačem Xiaomi.

Musíte se protáhnout od položky “Provozní režim” nahoru.

Zde můžete upravit sací výkon nebo průtok vody. Chcete-li změnit jazyk, klikněte na „Hlasová upozornění“.

V seznamu, který se otevře, klikněte na „Použít“ vedle ruského jazyka.

Po několika sekundách se nastavení aktivuje.

A váš robot robota Xiaomi bude s vámi komunikovat v ruštině.

Jak resetovat kartu. Jak vytvořit několik karet

V procesu používání existují situace, kdy je nutné resetovat čisticí kartu robota-Blanket. Často k tomu dochází po aktualizaci firmwaru nebo pohybu dokovací stanice. Chcete.li resetovat čisticí mapu, potřebujete:

 • Otevřete horní kryt vysavače.
 • Nějakým ostrým objektem (například klip), stiskněte tlačítko Resetování.
 • Současně klikněte na tlačítko „Domů“ současně.
 • Za pět sekund, uvolněte se resetujte a podržte tlačítko „Domů“, dokud nezačne vysavač mluvit.
 • Společně vysavač prostřednictvím mé domácí aplikace.
See also  Dodávka vody ve vysavači Xiaomi nefunguje

Aby robot povolil uložit několik karet s úklid místnosti, musíte najít přepínač „Room-All-Zone“ v nastavení aplikace „My Home“. Po výběru položky „zóny“ přidejte souřadnice nové místnosti a uložte změny. V důsledku toho bude možné přepínat mezi mapami pomocí aplikace. To je nutné pro provoz čištění v samostatné místnosti, a ne v celém bytě.

Robotický vysavač je skvělým pomocníkem při udržování domácího pohodlí a čistoty. Chytrá mapa pro robota vám umožní vyčistit celou plochu bytu jedním průchodem. Při správném nastavení mapy úklidu provozovny tedy mohou uživatelé zapomenout na to, že si podlahu potřebují umýt nebo vysát sami. Gadget funguje volně jak z osobní aplikace, tak v obecném systému Smart Home. Xiaomi představuje technologii, která zaujímá přední místo v hodnocení a umožňuje synchronizaci s jakýmikoli gadgety a operačními systémy.

Možné problémy a řešení

Problém 1. Při připojení robotického vysavače k ​​telefonu mohou nastat případy, kdy se robot odmítne pohybovat po předem definované trase a začne se náhodně pohybovat po bytě.

Rozhodnutí. V případě takové situace se doporučuje předem nahrát trasu pohybu robota, kterou musí standardně projet.

V některých případech se na cestě robota mohou objevit překážky: například dráty vyčnívající z podlahy. Je možné opravit takové překážky pomocí tlačítka v aplikaci smartphonu. Pokud je robot zaseknutý, lze jej extrahovat a pokračovat v cestování po trase.

Robot se může uvíznout kvůli skutečnosti, že nepřekonatelné překážky, například dveře nebo nábytek na cestě.

Aby robot mohl pokračovat v pohybu, je nutné odstranit překážku a také udělat pár kroků zpět, dokud robot neprojde překážkou. Pokud po provedení těchto akcí nemůže robot pokračovat v pohybu, doporučuje se postup opakovat.

Problém 2. Při připojení robota aplikace uvádí, že nemůže určit umístění robota.

Taková zpráva se objeví, pokud se robot pohybuje po území, kde není buněčný signál. V tomto případě se doporučuje změnit oblast, ve které je vysavač robotů umístěn na území, které je v oblasti buněčného povlaku, a také se ujistěte, že se robot pohybuje v přímce.

Rozhodnutí. Pokud v zóně umístění robota neexistuje žádný buněčný signál, musíte změnit oblast na ten, kde existuje sebevědomý signál buněčné sítě, a poté restartovat robota. Pokud to nepomohlo vyřešit problém, pak je nutné restartovat telefon.

Je třeba si uvědomit, že pokud v oblasti povolení robota existuje velké množství lidí, pak existuje možnost, že signál nebude přijat.

Problém 3. Vysavač robotů se pravidelně odmítá pohybovat ve směru pohybu, zatímco provádí všechny akce, s výjimkou postupu vpřed.

Rozhodnutí. Pokud robot přípustné odmítá provádět akce, které odpovídají pohybu ve směru jeho následujícího, může to být způsobeno skutečností, že je uvíznut v jedné z částí trasy nebo jeho pohyb je omezený.

V prvním případě musíte jemně tlačit robota správným směrem, zatímco si musíte pamatovat, že se v drátech nezmáčí a nespadne na podlahu. V druhém případě musíte zkontrolovat ovládací panel robota, zda není poškozený.

Problém 4. Po připojení k telefonu robotický vysavač vydává podivné zvuky.

Rozhodnutí. Zkuste robota vyčistit. Zkuste vyčistit filtry, pokud je váš vysavač má. Zkontrolujte, zda je filtr na svém místě.

Ujistěte se, že robot má potřebné příslušenství k provádění údržbářských prací na stroji. Pokud zjistíte, že se vysavač chová podivně, měli byste kontaktovat servisní středisko.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS