Xiaomi vakuový čistič robot Jak přidat místnost

Jak nastavit vysavač Xiaomi, připojte se k aplikaci Mihome. Instrukce krok za krokem

Chcete.li správně nakonfigurovat připojení robota vysavače z Xiaomi, musíte dodržovat určitá pravidla. Měli byste studovat všechny požadavky na používání vysavače, protože toto zařízení má určité rozdíly od běžných domácích spotřebičů.

Nejprve ze všeho je nakonfigurovat „inteligentní“ vysavač Xiaomi, je pro něj nutné vytvořit pracovní podmínky, což je důležitou součástí instalace a nebude mít moc času. jeden. Před připojením robota je nutné odstranit všechny věci ležící na podlaze, což bude rušit čištění.

Dock stanice pro nabíjení „inteligentního“ zařízení musí být nainstalována na rovnoměrném povrchu a vyrobit ji tak, aby se její záda dotkla zeď nebo na parketu a nejméně půl metru prázdného prostoru a metr od přední části Zůstává podél okrajů z toho.

Pro rychlý a správný provoz zařízení musíte zkontrolovat síťový signál, protože špatné připojení může srazit směr vysavače a poté jej budete muset samostatně připisovat místu. 4. Před čištěním musíte baterii zcela nabít. Poprvé bude nutné spustit dlouhý stisknutí klíče pro zařazení a vrátit zařízení na stanici Dock Manuálně. Úplné nabití baterie vyžaduje asi čtyři hodiny. Indikátor LED baterie na bydlení zařízení zobrazuje stav baterie. Pokud je indikátor rozsvícen s červeným světlem-náboj je menší než 20 %, žlutý-20 %-50 %a více než 50 %.

Aby „inteligentní“ zařízení neporušilo hranice požadovaného území, můžete je označit speciální magnetickou páskou Virtual Wall. Vysavač nebude cestovat za určeným místem, protože jej bude vnímat jako zeď. Páska může být umístěna na okraji schodů, aby se zabránilo pádu zařízení. Speciální „zeď“ nezabere mnoho místa, ale bohužel není zahrnuta do balíčku a musí být zakoupena samostatně.

Po přípravě vysavače jej můžete začít synchronizovat pomocí smartphonu a sítě. Chcete.li to provést, musíte provést určité akce:

Nejprve je třeba nainstalovat program MI Home. Je k dispozici pro jakýkoli operační systém smartphonu. Pokud znáte název oblasti uvolnění zařízení, vyberte jej v nastavení a pokud si nejste jisti jménem, ​​klikněte na možnost „Ostatní“.

Musíte jít dovnitř a zaregistrovat se na účtu MI. Trvá vám to trochu času.

Je nutné povolit adaptér na vašem smartphonu, ujistit se s dobrým signálem a poté přidat vysavač robota do domácího systému MI, aby jej na dálku ovládal. Robot potřebuje stálou přítomnost internetu, protože je neustále online a stahuje aktualizace ze serveru.

Dále přidejte nové zařízení a klikněte na možnost vakua MI Robot. Nebo nezávisle najděte název v části „inteligentní“ vysavače. Pak musíte podstoupit synchronizaci a nainstalovat aktualizace, pokud jsou.

Chcete.li připojit chytré zařízení k internetu, musíte zadat heslo ze sítě a trochu počkat.

Při zobrazování „inteligentního“ zařízení v seznamu vašich zařízení můžete přistoupit k jeho použití.

Existují dvě možnosti čištění robotů: 1. Automatický. 2. Místní.

První možnost má nezávislou konstrukci a rozdělení mapy. Po analýze a posouzení území robot začne vyčistit celou místnost a poté se přesune na další. Po dokončení práce se zařízení vrátí na své místo. Frekvenci čištění můžete nakonfigurovat prostřednictvím aplikace. Umístění vysavače lze pozorovat na mapě. Zařízení se automaticky vrací do dokovací stanice k nabíjení a začíná se dostat z místa, kde se naposledy zastavila.

Místní čištění se používá pro určité zóny pomocí dlouhého kliknutí na tlačítko Home. S touto možností bude zařízení muset být přeneseno vlastními rukama na území, které vyžaduje čištění, a po očištění samotného zařízení se vrátí na své místo.

Můžete si také vybrat manuální režim provozu a ovládat si robot-Sprayer. Můžete změnit jeho intenzitu, počínaje tichou a končíte nejsilnějším režimem.

Co dělat, pokud se vysavač robota nepodaří připojit?

Pokud jste nemohli připojit „inteligentní“ zařízení, můžete problém vyřešit pomocí níže uvedených možností:

Zkuste restartovat aplikaci a znovu se připojit k vysavači.

Možná došlo k problémům se sítí a musíte upustit od jeho nastavení držením klíčů a domů, dokud zcela restartujte. Pak musíte znovu zadat název své sítě a hesla. Robot může mluvit různými jazyky v závislosti na jeho firmwaru.

See also  Robot vysavače Xiaomi se nevrátí na základnu

Zkuste resetovat všechna nastavení zařízení a znovu se připojte restartováním vysavače stisknutím tlačítka resetování.

V našem obchodě si můžete koupit robot xiaomi robot v Chellyabinsku se zárukou.

Jak přidat hlasovou kontrolu nad robotem Xiaomi/Dreame

V našem století už nebudete překvapit hlasovou kontrolu domácích spotřebičů. Alice se již naučila nejen přísahat a jednat v Tiktoki, ale může také ovládat inteligentní zařízení ve vašem inteligentním domě. Po získání vysavače robotů z dceřiné společnosti Xiaomi Dream Bot L10Pro jsem si myslel, že je pro mě hezké naučit ho být vhodný pro objednávku. Ukazuje se, že Alice již dlouho navázala přátele s většinou zařízení, která jsou ovládána pomocí aplikace Mihome.

Pro konfiguraci nebudete potřebovat nic komplikovaného a dokonce i školáka se vyrovná.

Potřebujeme 2 aplikace v telefonu, konkrétně:

Chcete.li začít, zkontrolujeme, zda je vysavač robota přidán do Mihome jako zařízení.

xiaomi, robot, přidat, místnost

Poté přejděte do aplikace Yandex a zadejte naše uživatelské jméno a heslo. Pokud nemáte účet Yandex, pak je velmi snadné jej zaregistrovat, asi 3 minuty.

Pak musíte vytvořit obrobku inteligentního domu, tj. Přidat stanoviště inteligentních zařízení. Standard se nazývá můj dům

Klikneme na ikonu „zařízení“, je to v nabídce aplikace Yandex (Circled). Z velkého seznamu vybereme sudy podepsané jako zařízení. Stiskněte Plusk přidání nového zařízení, vyberte jiné zařízení a najdete níže na kartě populárních výrobců Xiaomi. Chcete.li pokračovat, program vás požádá o zadání hesla a přihlášení z účtu Mihome.

Poté jdeme do „mého domu“ a uvidíme, že máme zařízení, která Alice je již známá z aplikace Mihome. Robot vyžaduje ladění, klikněte na něj. Hlavní podmínkou je pojmenovat to s názvem s Cyrilic Dopisy, jinak to hlasové ovládání nerozumí. Poté můžete vidět, že Alice ví všechno o vašem vysavači, včetně modelu a firmwaru.

xiaomi, robot, přidat, místnost

Vlastně je tady všechno. Zůstává pouze distribuci hlasových příkazů a robot bude vykonávat svou práci. A seznam povolených nebo přijatelných příkazů se Alice řekne.

Zkontroloval jsem svého zaměstnance, vysavač stabilně praktikuje všechny týmy jako začátek, pauza, přejděte na cvičení, bez stížností. Zde se náš život stal trochu modernějším. Chápu, že informace nejsou nové, a mnozí už to beze mě věděli. Ale jsem si jist, že to bude užitečné pro ty, kteří se s takovou funkčností prostě neobtěžovali, ale když uvidíte, jak jednoduchá bude také přidat živou komunikaci do komunikačního protokolu s vaším inteligentním zařízením. Bonus samozřejmě spravuje mnohem více zařízení a s pomocí Alice můžete snadno ovládat klimatizaci, zvlhčení, světlo a mnohem více.

Zde je varianta mé komunikace s vysavačem prostřednictvím Alice. Jak to je s nedorozuměním a chybami. Pokud nazývají vysavač vysavač, pak je samozřejmě nemožné to nazvat robotem))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mimochodem. Správa stejného inteligentního domu může být prostřednictvím Google Aleha. Ale to je další příběh.

Scénáře zpracování a čištění

Před zahájením vyjměte všechny šňůry a předměty, které mohou spadnout z místnosti a/nebo se dostat do vysavače. Pokud existují místa, kde by vysavač neměl volat proces své práce, například schodiště v domě, použijte speciální restriktivní magnetickou pásku. Prodává se samostatně. Pokud jde o produkty Xiaomi, výrobce doporučuje virtuální zeď. Vysavač vnímá takovou pásku jako zeď a nikdy na ni neopustí. Jediná věc, kterou je třeba věnovat pozornost, je. ochranná páska musí být pevně přilepena tak, aby jej vysavač nepohyboval.

Proces je doprovázen příslušnými zprávami v aplikaci, které upozorňují na začátek a konec čištění. Funkce také umožňuje nastavit dny, kdy potřebujete pracovat (například pouze v sobotu v 17:00).

Automatické čištění

Při použití tohoto režimu začne vysavač robotů skenovat pomocí speciálních senzorů místnosti a vytváří jejich mapu. Zařízení rozbije velké pokoje do oblastí a střídá se každý klikatý. Nakonec se vrací na místo, které si uživatel vybral jako základnu.

Místní čištění

Existuje funkce místního (jinými slovy částečného) čištění. V tomto případě vysavač odstraní oblast 1.5 x 1.5 metrů kolem vás. Chcete.li tuto funkci aktivovat, musíte v pohotovostním režimu po dlouhou dobu upínat tlačítko „Domů“.

Jak připojit čínskou verzi robota Xiaomi s Wi-Fi

Při pokusu o synchronizaci se často objevují chyby: Aplikace zařízení nerozpoznává. Je to kvůli nekonzistentnosti regionů. Verze zařízení najdete prostřednictvím samotného programu. Čínské vysavače pracují pouze s pevninskou Čínou.

Pozornost! Pokud je instrukce obsažená v balíčku napsána zcela v čínštině, koupili jste právě takovou verzi.

  • Pokud používáte mezinárodní verzi, musíte přejít do části Nastavení aplikace, najděte položku „profil“. Uveďte svou zemi v linii „region“.
  • Před připojením čínských robotů Xiaomi 1s musíte místo vaší země označit „pevninskou čín. Poté se program restartuje.
See also  Xiaomi mi robot vakuový mop dodatek

Výše uvedené akce pomohou eliminovat chybu spojenou s nekonzistentností regionů a normálně provádějí synchronizaci.

Jak ovládat robot-Permor pomocí asistenta na Alice Yandex: Příklad přidávání a konfigurace robotů Xiaomi

Určitě slyšel, že robot Xiaomi lze ovládat prostřednictvím sloupce Yandex.Stanice pomocí asistenta „Alice“. Ano, to je docela skutečné a začíná přidáním robota do systému inteligentního domu z Yandexu. Pokusím se to říct, jak to udělat na příkladu robota Xiaomi Dreame a stanice pro samočištění.

Dálkové ovládání robota a kontroly stavu čištění jsou samozřejmě pohodlné a užitečné funkce moderní „inteligentní“ technologie. Většina robotů-vakuurů pracuje se značkovými aplikacemi. Například roboti Xiaomi Dreame používají aplikaci pro smartphone nebo tablet mi.

Tato aplikace již poskytuje vzdálené spuštění a ovládání vysavače přes internet a domácí síť Wi-Fi. Existuje však příležitost přidat stejný robotický model do služby Smart House Yandex.Quasar.

Je služba Yandex.Quasar samostatný systém inteligentního domu s dostupnými zařízeními ze samotného Yandex a pluginů pro zařízení jiných značek. Práce s externími aplikacemi (ALA MI Home) se vyskytuje prostřednictvím cenově dostupného API.

Spolupracuje s většinou značek a výrobců, kteří dodávají vybavení pro inteligentní domov. Xiaomi, Roborock, Redmond, Samsung, LG, Yeelight, Aqura, Tuya, Ecovacs a mnoho dalších. A pokud nakonfigurujete zařízení IoT od třetího výrobce, například v aplikaci Tuya Smart nebo Home Connect, pak v Yandexu to bude fungovat také.

Nejprve však. budete muset nakonfigurovat vysavač robotů v firemní aplikaci. Protože mluvíme o robotu Xiaomi, budete muset nainstalovat domácí aplikaci Xiaomi Mi. Na příkladu robota-pólu s samostatným stanicí Dreame Bot Z10 Pro ukazuji další akce. Přidejte zařízení do seznamu inteligentních domů MI, je to intuitivní a přesně v pokynech pro zařízení.

Nabídka obsahuje řadu nastavení robotů, včetně nastavení integrace, nastavení týkající se provozu navigačního algoritmu, jakož i možnosti čištění. Všimnu si možnosti nastavení pracovních scénářů pro chytrý dům, když k čištění dojde po řadě podmínek spuštěných. Aplikace umožňuje nainstalovat virtuální bariéry a čisticí banky. To je velmi výhodné, pokud máte roh pro zvířata, hračky v dětském pokoji nebo schodišti.

Po přidání robota do aplikace MI Home přejděte do inteligentního domu z Yandexu. Odkaz otevírá obecnou stránku zařízení „Můj dům“. K dispozici jsou dvě nabídky. přidávání inteligentních reproduktorů s Alice a také přidávání dalších zařízení od výrobců třetích stran. Pro již přidaná zařízení je k dispozici účel jednotlivých pokojů, skupin a také vytváření a úpravy scénáře práce.

Klikněte na „inteligentní domácí zařízení“, vyberte ze seznamu našeho výrobce. Pro snů bot z10 to bude „Xiaomi“. Dále se otevře seznam stávajících zařízení v Mihome. vyberte tam své konkrétní zařízení.

Stejnou operaci lze provést ze smartphonu nebo z tabletu. Klikněte na tlačítko „Přidat“ v rohu Integse, vyberte zařízení Xiaomi, vyberte náš model ze seznamu. Můžete okamžitě přiřadit místnost, kde je zařízení umístěno, přidat skript nebo změnit název.

Po daných operacích v seznamu inteligentních zařízení v mém domě se z Yandexu objeví vybraný vysavač robotů. Nyní můžete nejen aktivovat čištění z prostředí Yandex, ale také ovládat pomocí hlasového asistenta. Hlavní nastavení a operace z Mihome jsou nyní k dispozici mezi Yandexem.

Podobná integrační operace do inteligentního domu Yandex byla provedena pro robota Yeedi Hybrid Rozpočtový model se suchým a vlhkým čištěním.

Po přidání pluginu jsou pro hlasového asistenta k dispozici nové základní příkazy Alice. spuštění a výběr provozního režimu, zrušení, pozastavení a návrat do základní stanice. Samotný formát příkazu je k dispozici například v několika verzích: „Alice, postřik!”Nebo” Alice, zapněte vysavač!““. Název zařízení můžete přidat. Například:

Jaký program je potřebný pro robota Xiaomi

Inteligentní ovládání Xiaomi inteligentních vysavačů používá univerzální užitečnost Mihome.

Program vám umožňuje vytvořit schémata pohybu domu, čistit v jednotlivých zónách, nainstalovat virtuální stěny, vybrat určitý plán čištění a mnohem více. Aplikace je k dispozici ke stažení na zařízení s Androidem a iOS. Na Androidu funguje nástroj ze čtvrté verze, na iOS-s devátým prostřednictvím bezdrátového Wi-Fi routeru při frekvenci 2,4 GHz.

Konfigurace Xiaomi Mi Roborock Sweep One Vacuum Cleaner

Nabíjení Xiaomi Roborock

Před nabíjením vysavače najděte vhodné místo pro dokovací stanici. Musí být umístěna blízko stěny, takže nejméně 0,5 metrů volné plochy a 1,5 metrů vpředu zůstaly vlevo a vpravo. Ujistěte se, že území kolem stanice je zdarma, aby ho robot mohl zavolat. Šňůra je vyrobena s okrajem, ale pokud ji nepoužíváte po celé délce, pak ji zraňte a opravte ji na suchý zip. Takže snížíte pravděpodobnost, že vysavač během provozu zmást v drátu a vytáhne vidličku z výstupu.Chcete.li nabíjet Xiaomi Roborock Smew One, zapněte jej (dlouho stiskněte tlačítko napájení) a počkejte na opalování indikátoru tvarovaného prstence. Poté položte vysavač na doku, aby se jejich nabíjecí kontakty shodovaly. Během nabíjení je indikátor na nabíjecí stanici včas a na konci nabíjení jde ven. Barva indikátoru tvarovaného prstencem vám řekne, jak moc je poplatek ponechán v baterii vysavače. Pokud spálí bílou, pak úroveň náboje přesáhne 20%a pokud je červená, je poplatek menší než 20%. Během nabíjení bude tento indikátor blikat. Mějte na paměti, že s nízkým nábojem baterie se vysavač robotů nemusí zapnout. Pokud k tomu dojde, vezměte to na cvičení.

See also  Jak přidat vysavač v domě mi

Xiaomi Roborock Sweep One je naprogramován takovým způsobem, že se po každém čištění vrátí na nabíjecí stanici. Pokud ji tam chcete poslat ručně, stiskněte tlačítko nabíjení vedle tlačítka napájení. V případě obtíží ve vysavači se vraťte na základnu (nemohli ji najít), vezměte si to sami.

Připojení Xiaomi Roborock k telefonu

Jako alternativu k ovládání tlačítek můžete z telefonu spustit čištění. Chcete.li to provést, stáhněte si a nainstalujte aplikaci MI Home App Store nebo Google Play na telefonu. Pokud se jedná o vaše první použití aplikace, přečtěte si podmínky jejího použití, zaregistrujte se a přejděte do svého profilu.Klikněte na „Přidat zařízení“ a vyberte „Zařízení v okolí“ nebo „Přidat ručně“. Chcete-li najít vysavač, připojte moduly Bluetooth, Wi-Fi a GPS, zapněte vysavač a postupujte podle aplikačních pokynů. Při připojení zařízení budete také potřebovat data o vaší síti Wi-Fi: jeho název a heslo.Z telefonu jste k dispozici tenčí nastavení práce robota-blanket. Pokud chcete odstranit určitou oblast místnosti, můžete ji nastavit na pár kliknutí na smartphone a tím poslat jednotku, aby pracovala na malé platformě nebo vybrat několik úklidových místností. Zde také nastavíte rozvrh, podívejte se na statistiky pro každé čištění, nastavíte čisticí koberce, ovládejte pohyby zařízení jako ovládací stroj rádia a další. Veškerá funkce je popsána v domácí aplikaci MI.

Jak přimět ruský hlas působící v MI Vacuum Cleaner

Při správě vysavače vysavače robota by neměly být problémy s ruským jazykem. Pokud to nemáte, aktualizujte aplikaci. Ale jak přimět jednotku, také mluvit rusky a neučit se desítky neznámých čínských frází? To vám pomůže s instalací ruských hlasových balíčků.

Kompletní čištění

Jakmile jste spustili čištění robota, začne skenovat místnost pomocí vestavěných senzorů, sníst ji až do obvodu a stanovit hranice. Pokud je místnost velká, vysavač MI se rozdělí na zóny a každý odstraní, pohybuje se podél klikatého z jedné zdi na druhou. Pro úplné pokrytí území prochází vysavač dvakrát. Po dokončení čištění se samotná jednotka vrátí na základnu. Pokud z nějakého důvodu nemůže najít základnu, pak se vrátí do bodu, s nímž začal čistit. Pokud naléhavě potřebujete přestat čištění, stručně stiskněte klávesu „domácí“ a vysavač se vrátí na základnu.

Částečné čištění

Co dělat, pokud nechcete vyčistit celou místnost, ale chcete například odstranit pouze odpadky pod stolem? Za tímto účelem se používá částečné (místní) čištění. robot odstraní prostor s plochou 1,5 x 1,5 m kolem sebe sama. Tento režim je aktivován dlouhým stisknutím tlačítka „Domů“ ze stavu čekání (když stisknete libovolné klávesy po spuštění čištění, a tím položí pauzu). Na konci částečného čištění se robot vrátí do své původní pozice a přestane fungovat. Pokud dáte částečné čištění, bude práce zastavena.

Od autora

Pozdravy! Jmenuji se nikolai semenov. Více než 5 let pracoval jako prodejce jako konzultant ve slavné maloobchodní síti. V tuto chvíli opravuji domácí spotřebiče a psaní článků pro webovou stránku Robotratings.Ru na základě jeho zkušeností. Každý článek byl napsán mnou osobně a je založen na mých vlastních zkušenostech s prací a vysavači.

dík

| Denial of responsibility | Contacts |RSS