Zámek není uzavřen na pračce

Proč nezavírá dveře pračky LG?

Navzdory skutečnosti, že domácí spotřebiče LG je jedním z nejspolehlivějších, čas od času se vyskytují i ​​s nejspolehlivějšími domácími zařízeními. Každá hosteska alespoň jednou v jeho životě narazila na situaci, kdy bylo spuštěno prádlo, spodní prádlo bylo naloženo do pračky a najednou zjistíte, že dveře pračky se nezavírá. A pokud po vizuální inspekci jste se ujistili, že ne náhodně spadl do poklopu, pak je nutné zjistit, proč se dveře pračky zavřou, eliminují problém, který vznikl nezávisle nebo zavolá mistr z Servisní středisko LG pro diagnostiku a opravy pračky.

Důvody, proč se dveře stroje zavřou, možná několik. Podmíněně je rozdělena do:

 • Mechanické poškození. Když se vyskytnou, nedokáže opravit dveře. To znamená, že při zavírání poklop pračky nedochází k charakteristickému kliknutí na uzavření dveří.
 • Problémy s elektronikou. Když se vyskytnou, dveře se zavře, to znamená, že se uslyšíte, že mechanický poklop zavřený, ale znovu kliknutím, který se vyskytuje, když jsou dveře pračky zavřené, nedochází.

Když se problémy s elektronikou, moderní pračka zobrazí chybový kód na displeji, kterou chcete vyzvat, s jakým druhem uzlu nebo jednotky došlo k problému. Možné chybové kódy, pokud LG pračka LG ponechána otevřená.

Kód chyby de. Chyba mytí pračky, pokud stisknete tlačítko “Start”, pokud jsou dveře zavřené nebo ne až do konce. Eliminace problému:

 • Znovu otevřete a zavřete dveře k charakteristickému kliknutí. Ujistěte se, že naplnila pračka LG.
 • Zkontrolujte rukojeť dveří pro poškození nebo opotřebení. Věnujte pozornost jazyku (hák). mělo by se jaro a ne fade. Vyčistěte z možných blokádů.
 • Pokud předchozí akce nedávaly výsledek a chyba nezmizela, měli byste se obrátit na servisní středisko LG, abyste nahradili zámek dveří.

LE Chybový kód je charakteristický pro Pračky LG s Direct Drive Drive. A jeden z možných příčin jeho výskytu jsou dveře jsou volně uzavřeny. Unlocked Dveře nezavírá řetěz a hlásí, že začátek programu je nemožný. To vede k chybě. Zkuste znovu otevřít a zavřít dveře pračky LG na charakteristickou kliknutí.

Je třeba si pamatovat, že mechanické problémy a problémy s elektronikou téměř nikdy nedojdou ve stejnou dobu, takže pak navrhujeme určit, co se přesně stalo s vaším pračkou, proč se jeho dveře nedostávají a co mají dělat s tím.

Příčina mechanického poškození, ve kterém se dveře pračky přestaly být uzavřeny, mohou sloužit jak běžným opotřebením, tak nepřesné odvolání, pokud dveře tleskaly hodně nebo visely těžké surové věci při vykládání bubnu. V každém případě, abyste odstranili závady, důrazně doporučujeme používat služby Master of Service Center LG.

 • Disolio smyčky na dveřích. S takovým problémem, jazyk upevňovacího zařízení nespadne do drážky. Nejprve musíte zkontrolovat úroveň dveří a určit, zda jsou upevňovací prvky poklopy pevně zkrouceny. Pokud je blok zobrazen. smyčka bude muset nastavit.
 • Disake upevňující dveře. Takový problém se nejčastěji vyskytuje s silným uzavřením dveří pračky. Silný úder způsobuje ztrátu kovové tyče, která drží jazyk ve správné poloze. Pro odstranění problému je nutné dveře a nastavení tyče na předchozí místo. Nebo plnou výměnu rukojeti poklopu.
 • Plastová vodící deformace. Některé modely praček v designu, zamykání dveří poklopu, naznačují plastový vodítko. Je to docela tenké a jako pračka se používá (zejména ve stavu, když se vyskytnou dveřní smyčky). To dělá zámek poklopu je fyzicky nemožný. Pro odstranění problému vyžaduje náhradu plastové vodítko.
See also  Jak umýt zásobník z pračky

Typy chyb elektroniky, které brání zavírání praček pračky:

 • Selhání výtoků nebo zařízení pro zamykání poklopů. Pro naši bezpečnost, stejně jako k ochraně místnosti od úniku a zaplavených, pračka je vždy blokována elektronikou. Zodpovědný za toto Ubed, skládající se z bimetalických desek, ke kterým řídicí modul vysílá napětí. Postupem času se desky opotřebovávají a kontakt mezi nimi je narušen, což vede k nemožnosti blokování poklopu pračky. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte vyměnit zařízení pro zamykání šrafu (UPL).
 • Malý cizí těleso spadlo do zařízení blokování poklopů. Někdy se to stává, že vlákno se drží zařízení, kousky papírenkerchiefů z kapes nebo části tlačítka. V tomto případě se dveře pračky zavře, ale poklop není uzamčena. Chcete-li eliminovat příčinu závady, musíte mít vizuální kontrolu UBL, vyčistěte jej od odpadků a zkontrolujte provoz pračky znovu.
 • Chybný řídicí modul. V tomto případě IPLOT neobdrží správný příkaz blokovat dveře a šrafování pračky zůstane otevřený. Nejčastěji je důvodem tohoto problému je to, že v desce byly kontakty spáleny v řetězci SBL nebo došlo k běžnému selhání softwaru (k tomu dochází, například s napěťovými skoky). Chcete-li eliminovat příčinu závady, je nutný řídicí modul. V závislosti na povaze členění může být modul přeprogramován, opraven nebo nahrazen novým.

Je možné vyřešit problém sami v případě, že se dveře pračky zastavily? Pokud mluvíme o malých mechanických poruchách (například Pokud právě potřebujete vytáhnout šrafovou smyčku pračky) a jste si jisti ve své kvalifikaci, je to docela možné vyrovnat se s vlastním. Pokud je rozbití uvnitř pračky nebo se týká poruch spojených s provozem elektroniky, a nemáte odpovídající dovednosti a vybavení pro odstranění problému, je lepší svěřit diagnózu a opravu profesionálů. Specialisté služby LG Service Center jsou vždy připraveni pomoci identifikovat a eliminovat příčiny poruch.

Vnější poškození

Zámek nemusí být uzavřen v důsledku obyčejného opotřebení nebo nedbalosti cirkulace. Například, někdy mokré věci visí na dveřích, které mohou poškodit mechanismus jejich hmotností. Může dojít k poškození, pokud zavřete nadměrnou jednotku síly.

Zařízení nemusí být zblízka z několika důvodů:

 • V důsledku dlouhého použití dveří pračky se podíval.
 • Jazyk v mechanismu zámku určeného pro fixaci byl posunut.
 • Došlo k plastovému prvku nebo gumové těsnění.

Identifikujte poruchu tohoto typu není obtížná. Chcete-li zkontrolovat, můžete provést testovací uzávěr v obvyklém režimu bez načítání prádla. Pokud nejsou dveře v takových podmínkách uzavřeny, znamená to, že zámek selže, nebo upevnění. Někdy může být spojen s nesprávnou instalací, a pak v nerovném poloze může být poklop zpracován pod vlivem hmotnosti a vibrací. Jak nainstalovat pračku správně. Přečtěte si zde.

Práce stroje můžete určit sami. Pečlivě zkontrolujte zařízení a blokovací mechanismus. Šek:

 • Proveďte všechny položky. Někdy jsou věci zcela nebo částečně dostat pod poklop a swap systém.
 • Stav blokovacího háku: spadá do drážky.
 • Je nutné upevnit upevňovací jazyk.
 • Znaky plastové sekání nebo gumové těsnění.
See also  Proč není klimatizace v pračce umytá

Problémy s hradbami háčkování

Dveře stroje jsou uzamčeny háčkem, které končí svorku závěrky. Je to tento háček, který by se měl dostat do hnízdy a opravit design. V důsledku opotřebení, vibrací a dalších faktorů se nosná tyč může pohybovat z vlastního místa v době zavírání, nespadají do hnízda. Dveře nemusí zavřít nebo zavřít, ale uzavírací senzor nebude fungovat.

Můžeš vyřešit tento problém takto: Demontujte dveře poklopu, uvolněte ho kolem obvodu. Odhalit podrobnosti o poklopu, nastavte základnu háku na místě a sbírejte vše v opačném pořadí.

Naplánovat dveře Luca

Dveřní rám je obvykle vyroben z plastu. Všechny upevňovací prvky (smyčky) jsou vyrobeny kov. Plastový měkčí kov a v průběhu času je abaským a deformován v bodě kontaktu. V důsledku toho mohou být dveře poklopu uloženy, protože výsledek háku zámku při zavírání nespadá, kde by mělo být. V takové situaci musíte změnit nebo všechny dveře nebo upevňovací prvky. To lze provést podle následujícího algoritmu:

V čase se dveře poklopu podepsat

Trigger Dveřní rukojeť

Sestava mechanismu zámku se skládá z následujících prvků: rukojeť, zámek hák, Lock Rod, pružina. Rozdělení jakéhokoliv detailu vede k tomu, že dveře nejsou blokovány nebo nejsou uzavřeny / otevře se.

zámek, není, uzavřen

Podle statistik, dveřní knoflík často selže, protože je vystaven nejaktivnějšímu účinku uživatele. Chcete-li nahradit některý z uvedených částí, musíte demontovat celé dveře a vyměnit rukojeť.

 • odšroubujte dveře;
 • demontujte to komponentům;
 • Demontujte starou rukojeť;
 • Nainstalovat novou část;
 • Sestavte dveře, nainstalujte ji na místě.

Jak opravit situaci

Pokud jsou dveře úzce zavřené a po kontrole jste objevili slot jazyka nebo průvodce, musíte nahradit.

Co dělat, pokud je displej napsán, že dveře nejsou zavřené? Elektronický zámek nefunguje. Na mechanických panelech mohou indikátory flash. Je třeba přístroj vyměnit.

 • Otevřete dvířka poklopu a odšroubujte dva šrouby upevňovací zařízení.
 • Prosit těsnicí guma.
 • Vyjměte svorku a vyplňte manžetu uvnitř bubnu.
 • Odstraňte zařízení Ubed, odpojte zapojení z něj.

Zkontrolujte zapojení. Pokud jsou viditelné spálené části, je třeba jej vyměnit. UBR je kontrolován multimetrem pro odpor. Pokud je zámek vadný, vyměňte v opačném pořadí.

zámek, není, uzavřen

Kde můžete hledat pomoc

Nezávislé otevření pračky v případě, že se rukojeť rozbila, může vést k i velkým problémům. V průběhu neopatrných nebo ostrých akcí můžete tento spotřebič pro domácnost vážně poškodit a namísto nahrazení pouze jedné rukojeti budete muset opravit více.

Doporučuje se kontaktovat speciální servisní centrum pro odstraňování problémů v takových domovních spotřebičích, jako je pračka. Specialisté nejen opatrně otevírají uzamčené dveře, ale také vám nová rukojeť. Příkladem je služba GOST v Samara, podrobnosti o webových stránkách Gostservissam.Ru. Po opravě kvality budete stále moci používat pračku po dlouhou dobu.

Princip provozu blokátoru

Pouzdro zámku se provádí z plastu, na konci zámku je velký otvor, který je určen pro hák poklopu. V bloku blokovače jsou umístěny:

Při zavírání dveří se hákový hák padne do okrajích, mechanicky ovlivňuje kovovou desku, která ho instaluje do určité polohy. Po obdržení speciálního signálu z ovládacího panelu k termistoru zámku je deformace bimetalické desky, která lisuje na čep.

See also  Kde nalít gel v pračce

Kolík je součástí díry destičky. Současně jsou kontakty uzavřeny, které odešlete signál na uzavření poklopu do řídicího modulu. Dveře nakládacího poklopu lze otevřít pouze po ukončení proudu napájení do termistoru a ochlazené bimetalické desky. Proto je nemožné je otevřít bezprostředně po skončení mytí, ale musíte nějakou dobu čekat.

Příčiny zámeckého členění

Existuje několik důvodů, protože hrad poklopní pračky se rozpadne.

Indesit Door not locking on Washing Machine- How to fix!!

 • Za prvé, to je opotřebení desek z bimetalu v důsledku dlouhodobého provozu zařízení. V důsledku pravidelné deformace jsou jejich funkční vlastnosti ztraceny.
 • Zadruhé, důvod může být v zkratu.

V některých případech nemusí být problém v ul. Je-li pračka dokončena práce, ale dveře se neotevře, symistor zámek na centrální tabuli nemusí být vadný. V tomto případě napětí pokračuje v zadávání blokovacího zařízení a v důsledku toho zůstávají dveře blokovány.

Jak zkontrolovat hrad pračky

Všechny stroje s předním zatížením jsou vybaveny blokem. Toto zařízení spolehlivě zavírá dvířka z náhodného otvoru během mytí. Představte si, jestli někdo omylem vytáhl rukojeť a na podlahu se nalije plná nádrž vody. Takové takové podněty zabraňují ochranným blokováním. Ale jak zkontrolovat hrad pračky, pokud se náhle postrádal, naopak nefunguje? To bude projednáno v článku.

Mechanismus selhal

Luke se nemusí zavřít různými způsoby. Někdy se jedná o absenci elektronického zámku, ale dveře nejsou prostě fixovány v drážkách. zámek není vyštěkl, buben se otevírá zpět. Zdá se, že automaty se zdá být zasažen boucháním: Uzamykací mechanismus spočívá na těle, ale není zachycen, ale odpuzuje se. Existuje několik důvodů pro takové chování.

 • Disolio dveře. Postupem času se dveřní smyčky rozptýlené, zejména pokud podložka používaná dávno. Negativně ovlivňuje poklop a necesný provoz s ostrým boucháním a honičem. V důsledku toho je zámek spuštěn níže a nespadá do drážky v případě. Problém je vyřešen jednoduše: Stačí upravit polohu “skla” a utáhnout boční držáky.

Nejčastěji se přestávky dveří v důsledku neceněného provozu pračky.

Často selhává vodítko. plastová deska v zámeckém mechanismu. Při zabouchnutí bubnu spadá do speciální drážky, klikne a uzamkne systém. S dlouhodobým provozem je však část vymazána nebo přestávky, protože dveře nejsou upevněny v uzavřené poloze a neustále se otevírá. Není slyšitelné a charakteristické kliknutí z pracovního zámku.

Zkontrolujte stav průvodce je snadný:

 • S šroubovákem uvolnit montáž spojující dvířka s boční smyčkou;
 • Odstranit dveře se smyčkami;
 • Propagační šrouby umístěné kolem obvodu vnitřku dveří;
 • Stiskněte vnitřek dveří s plochým šroubovákem;

Nezávisle opravte dveře ne vždy. Častěji najít náhradu vodítka nebo hák je obtížné: nejsou prodávány v obchodech. Zpravidla můžete vrátit rozevírací pružinu, desku nebo tyč na místo. Pokud byla položka poškozena, je výstup jeden. vyměňte zámek, rukojeť nebo celé dveře.

Rozhodování o opravu dveří by mělo být velmi opatrné. Tyto mechanismy obsahují mnoho malých částí a nepřipravená osoba může situaci zhoršit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS