Zapne, ale myčka se nespustí

Proč se myčka nezapne: Příčiny poruchy

Jak je to zklamán při stahování plného koše špinavých jídel, stisknete tlačítko Cervised “Start”, v naději, že půjdete kávu, ale správný asistent odmítá pracovat. Kategorií!

Jaký je případ? Důvodem se může ukázat jako absurdní hloupým, například: Jeden z vašich domácností z nějakého důvodu vytáhl šňůru ze sítě nebo mírně posunutí stroje během sklizně, nějakým způsobem strčil stejný šňůru pod ní a on rozlomil Skutečnost, že byl zrušen se spoustou hmotnostních technik.

Stává se to, že bod není ve stroji vůbec, ale v zkresleném výstupu, ke kterému je připojen.

Pokud ano, pak je všechno špatné. V prvním případě je třeba vložit zástrčku do výstupu, ve druhém vyměňte kabel a ve třetímu znovu připojte jednotku k jinému zdroji napájení.

Existují však poruchy a horší a opravy vyjde. více. Pokud první tři důvody nejsou vaším případem, uložit Stihl stejně a pouze Stihl. Budete mít vždy čas zavolat mistry a diagnóza ani nikoho neublížila.

Představujeme vám seznam základních důvodů, proč se myčka nezačne:

 • Kabel je přerušen v neviditelném místě
 • Vadný hrad na dveřích
 • Chybné tlačítko “Start”
 • Spálená pojistka
 • Voda nevstoupí do komory
 • Rozbitá řídicí jednotka softwaru
 • Spálený motor nebo relé
 • Čerpadlo zataženo
 • Hadice přívodu vody byla přenášena

Obecně platí, že se jedná o hlavní příčiny poruch. Kromě toho, třetí část z nich představuje přesně. pro spálené pojistky.

A teď se podrobněji považují za známky těchto populárních chyb a možná bude zveřejněno nezávisle určovat, proč myčka nezačne a důvody pro toto.Viz také. Bosch Myčkawasher Error Codes

Indikátor svítidel jeřábů

Podle pokynů pro myčky nádobí Bosch. V případech, kdy je indikátor jen spalování. Toto označení naznačuje, že je možné:

 • Hadice průtoku vody
 • Uzavřený instalatérský jeřáb
 • Filtr zataženo v podávací hadici
 • Filtry jsou ucpané nebo ucpané
 • Vypouštěcí hadice ucpaná nebo nakloněná
 • Připojení k SIPHON ZAVŘENO
 • Čerpací čerpadlo je blokováno nebo kryt čerpadla není pevně uzavřen

V případech s mraky a fuggery hadic. Porucha může být odstraněna nezávisle. Nebude těžké umýt filtry a mřížky výplňového ventilu.Pokud je problém nalezen a eliminován. Dostatečně k restartování myčky nádobí. V libovolném režimu dřezu by mělo fungovat cyklus mytí bez chyb.

Často posílat všechny hadice a filtry. Myčka nádobí odmítá spustit a rozsvítí indikátor kohoutku. V takových případech. Obvykle v myčce je porucha. Eliminovat, které filtry odstranění nebudou schopny.

Ariston myčka se nespustí, indikace nespaluje

Pokud není reakce na zapnutí, a indikátor napájení nefunguje, nejprve zkontrolujte:

Jak zapnout myčku

Existuje v síti elektřinu, je možné, že je neplánovaná.

Stroje pro auto. pravděpodobně je srazil.

Růžice. Připojte další elektrický spotřebič, pokud nefunguje, je přerušeno. Pokud zařízení připojené k síti nefunguje, a indikátory nesvítí, jak je uvedeno výše, je to docela možné, rozbité zásuvky. Jedná se o častý problém starých domů, kde kabeláž nemůže odolat výkonu domácích spotřebičů a vypálit. Chcete-li zkontrolovat napětí, použije se multimetr. Mimochodem, tam jsou situace, kdy je zásuvka dobrá, ale kvůli nedostatku moci kvůli špatné kvalitě domácího zapojení, jednotka se jednoduše nespustí.

Síťový kabel a zástrčka. Zkontrolujte poškození prvků. Pokud jsou, zavolejte specialistovi, abyste splnili náhradu. Jakákoliv diagnostika začíná síťovým kabelem. Zkontrolujte podmínku drátu musí být nejprve. Integrita drátu by mohla být přerušena v důsledku manipulace s těžkým nábytkem, v procesu pohybu jednotky. Uvnitř kabelu jsou měděné vodiče, které lze snadno poškodit při výrobě. Je to velmi nebezpečné, t.na. může způsobit zkrat a dokonce oheň. Poškozený kabel musí být okamžitě změněn. Doporučuje se kontaktovat specialisty.

See also  Xiaomi mi robot vakuový mop dodatek

Pokud je vše normální s elektrickou součástí, znamená to, že došlo k poruše hardwaru nebo softwaru. Bude muset kontaktovat servisní středisko. Je možné, že hrad byl přerušen na dveřích, výkonový obvod uvnitř jednotky jednotky. Chcete-li zkontrolovat zapojení a předměty, budete potřebovat multimetr. Proveďte diagnostiku bez speciálních dovedností a znalostí a navíc eliminují členění. prakticky nereálné.

Když potřebujete mistr?

Zavolej inženýři potřebovali s vážnými problémy s myčkou aristonem. Pokud je síťová mřížka v pořádku, a vyčistěte filtrační prvky a hadice nepomohly, volání servisního střediska voláním 7 (495) 137-76-30 nebo zanechat aplikaci na webových stránkách.

Jaké jsou problémy síťových šňůr

Síťový kabel sám, pokud budete postupovat podle pravidel jeho provozu, neporušuje se. Jedná se o pravidelný kabel a v něm není nic se rozbít. Ale pokud je to nedbale odkazovat na jeho skladování a přepravu, stejně jako kdyby šňůra nebyla použita, může dobře zkazit.

Nejčastěji se rozpadu síťového kabelu vyskytuje během přepravy myčky nádobí.

Uživatelé buď připevňují kabel nebo při přepravě se používá jako fixační činidlo. V důsledku toho jsou poškozené žíly mědi šňůry a šňůra se nezdaří. V takových případech může dojít k nebezpečnějším fenoménu. přehřátí a řezací kabel. To zase může způsobit oheň.

V případě detekce kabelového problému se nahrazuje. Není možné jej opravit.

Integrita kabelu je kontrolována podle svědectví o jeho skutečném odporu. To používá multimetr. S velkým odporem je kabel označen a odešel.

Na těle rozbije napětí

Když se mytí nádobí zapne a elektrický proud prochází tělem zařízení, s největší pravděpodobností, že lze předpokládat, že důvodem pro rozpadu spočívá v závadění topného opálení. Můžete opravit takové porušení práce s vlastními rukama, pokud pečlivě zkontrolujete deset na téma povrchního poškození. Pokud jsou takové zjištěny, měl by být topný přístroj jednoduše nahrazen novým.

Způsobuje takové poruchy nejčastěji příliš tvrdé vlastnosti vody. Kromě toho, topení deset se často rozpadne, když je zapnuta spuštění relé.

Příčiny nízko kvalitního čištění nádobí

Kromě selhání v práci samotného myčky se často setkáváte s špatným výkonem svých povinností. čištění.

Rozvody a úniky na nádobí

Takové stopy mohou zůstat v důsledku nedostatečného počtu opláchnutí nebo soli. K tomuto problému často vyskytuje při použití tablet pro typ PMM “vše v jednom”, které nevylučují použití dalších prostředků čištění a zmírnění vody. Zvýšení dávkování opláchnutí nebo soli bude problém vyřešit.

Ospalé kousky potravin

Hlavním důvodem pro opuštění myčce takového znečištění. spálené potraviny. V tomto případě pomůže i pre-namoaking, takže vchod bude muset postavit sami. Kromě toho si můžete vybrat několik dalších důvodů pro špatné čištění jídel:

 • Nesprávné uspořádání jídel, v důsledku kterého proud vody nedosáhne všech povrchů;
 • Oběžné kolo přestal otočit kvůli blokovacím příborům nebo jiným pokrmům;
 • V zásobníku není detergent;
 • Nevhodná tableta použitá pro PMM typu. Ne všechna auta jsou určena pro použití “tří v jedné” fondech, “vše v jednom”. koupit je podle pokynů;
 • Víko zásobníku se neotevřela kvůli nepřesnému a stisklo předměty nádobí;
 • V tryskách oběžného kola došlo k zablokování. Opatrně vyjmutí upevnění musí být oběžný oběžný materiál odstraněn a vyčistěn tekoucí vodou;
 • Program je nesprávně vybrán. Estate Způsob provozu potřebu PMM, podle dodaných pokynů.

Princip práce mytí nádobí

Pro opravu zařízení je důležité pochopit, jak to funguje. Po vložení nádobí a detergenty do zařízení je zvolen program a stisknutí tlačítka Start, vodní toky. Slouží se přes ventil v bunkru s čerpadlem. Hladina vody je řízena tiskovým prostorem, který odešle signál k dokončení plotu. Voda pod tlakem vstupuje do oběžného kola a nutí ji k otáčení. Současně se přihrádka otevře s detergentem a smísí se s vodními tryskami, bít z trysek oběžného kola.

See also  Připojení rozdělených systémů LG s Wi-Fi

Ohřev vody se vyskytuje s topným prvkem, teplota topení je řízena termočlánkem. Voda teče do palety a přes filtr znovu vstoupil do postřikovače.

Poté, co je program dokončen, signál z řídicí jednotky vstupuje do elektromagnetického ventilu. Překrývá zásobování vodou do postřikovače a otevírá přístup k jeho švestku v kanalizaci. V tomto případě je čerpadlo spuštěno, čerpací vodu z palety. V závislosti na programu se cyklus několikrát opakuje. Na konci práce se voda spojí zcela a režim sušení začíná. Sušení se vyskytuje s kondenzačním způsobem nebo s teplými foukanými pokrmy. Prostřednictvím času je mikroprocesor zařízení přijímán do konce procesu a dveře lze otevřít.

Nejčastější škody

Podle statistik, pouze 1/3 všech škod je doprovázeno vzhledem chybového kódu. Mezi nimi existují takové členění, které jsou nejčastější. Existují také chyby, které se vyskytují mnohem méně. Vše záleží na souladu se pravidly provozu, jakož i na individuálních řešeních a kvalitě výroby dílů.

Chcete-li pochopit procesy vyskytující se uvnitř myčky, je nutné znát jeho zařízení a pracovní řád. Podrobně o tom, jak je Bosch, Siemens, Electrolux, Indesit, Ariston a mnoho dalších uspořádán a pracují, čtenáři mohou číst v tomto materiálu.

Myčka nádobí se nezapne, zamrzne nebo vypne při práci

Myčka nádobí nemusí být zahrnuta z několika důvodů:

 • V mřížce není napětí ani přepětí;
 • Vadný síťový filtr;
 • Deset nebo termistor nefunguje (teplotní čidlo);
 • Řídící jednotka selhala (dále také. ECU).

PMM nemusí být spuštěna z důvodu tlačítek vadných on / off

“Závěs” pMM během provozu, protože:

 • Vzhledem k špatnému tlaku vody, voda nevyplní nádrž po určitou dobu;
 • Stroj je přetížen nádobí;
 • Odtok vody nedochází v důsledku hadříku v kanalizaci;
 • Chybný řídicí modul.

Důvodem “zavěšení” myčky může být programový havárie zaznamenaný v EEPROM. přepisovatelná paměť v řídicí jednotce

Všechny důvody, s výjimkou chyb ECU, můžete zjistit a eliminovat sami. Chcete-li to provést, musíte mít multimetr a určit, zda dojde k napájecímu napětí ve výstupu a u vchodu do síťového filtru PMM, stejně jako diagnostikovat síťový kabel. Tlak vody v přívodu vody, stav odpadních vod a úroveň zatížení nádobí v psacím stroji se také snadno zkontroluje.

Digitální multimetr bude užitečným v případě poruchy domácích spotřebičů

Síla napájení a síťového filtru je také snadno zkontrolován multimetrem. V případě “zavěšení” zkuste vypnout PMF z sítě řídit vidličku šňůry z výstupu. Počkejte na chvíli (15-20 minut) a znovu zapněte zařízení. Tímto způsobem je často možné obnovit práci myčky.

V paletě byla voda

Únik kapaliny dochází z důvodu několika důvodů:

 • Maska hlavního filtru ve fotoaparátu pMM;
 • Vodní zásobník přetečení;
 • únik jedné z trubek;
 • depresivní okruhu okruhu vody;
 • Poškození nebo švestkové čerpadlo.
zapne, myčka, nespustí

Porucha vypouštěcího čerpadla vedla k úniku vody do palety PMM

Takové incidenty vedou k ovládání ochranného systému “Aquastop” a vzhled I30 Error Code v mycích nádobí Electrolux, Zanussi a AEG. Siemens a Bosch myčky nádobí poskytují chyby E15 nebo F15. Další informace o této poruše zde.

Chcete-li upevnit myčku vlastními rukama, odpojte ji ze sítě. Za prvé, zkontrolujte stupeň ucpání odpadního filtru a opláchněte jej. Potom se vypnuto PMM z otvoru, odstraňte boční panely a nakloňte jej tak, aby přesně vypustil vodu z palety. Poté by senzor neměl blokovat provoz PMM.

Někdy se netěsnost dochází v důsledku poruch těsnosti cirkulačního skleněného spojení s košíkem, ve kterém se mytí nádobí

Nyní musíte najít zdroj úniku. Zapněte stroj, abyste provedli rychlý mytí a pomocí baterky, naleznete tam, kde voda teče do palety, což zvýrazňuje prostor uvnitř pouzdra s lucernou.

Float a senzorový systém Aquastop, pokrývající vstupní ventil, když je únik vody v paletě

Možná tahat svorky jednoho z trubek. A pokud teče čerpadlo, bude muset změnit. Přetečení vody do nádrže se často vyskytuje v důsledku vadného nebo neregulovaného senzoru hladiny hladiny vody (dále jen. ta lisostat). Čtenáři se mohou seznámit s rozkazem demontáže těla a eliminovat únik sklenice v myčce Bosch, při pohledu na toto video:

See also  Electrolux myčka nádobí nepřepíná režimy

Kapalina se neslouží do kanalizace

Takový příznak indikuje tvorbu blokování uvnitř nebo vně myčky nádobí. Jedna z hlavních značek je náhlá zastavení během provozu, někdy doprovázený hlukem, který produkuje čerpadlo, které se snaží odstranit vodu.

Takže následující podrobnosti podléhají ucpávání:

Když Zado, kapalina není odstraněna z pracovního koše

Pro zobrazení filtru PMM Bosch a opláchněte jej, vyjměte položku ze spodní části koše. V hlubinách výsadby sklo, kde je vložen filtrační prvek, je víko. Pod ním otáčí oběžné kolo čerpadla. Vyjměte kryt odšroubováním šroubováku s torxem torxem. Zkontrolujte otáčení oběžného kola, sroling to prstem. Pokud se cizí předmět dostal do čerpadla a sklenice oběžného kola, zkuste jej odstranit s pinzemi.

Nabízíme sledovat video o vlastní diagnostice systému Aquastop v myčce Hansa:

Elektronický inženýr s dlouholetými zkušenostmi. Několik let se zapojil do organizace opravy domácích spotřebičů. Jsem rád, že se s vámi podělím o čtenáře s vašimi znalostmi v oblasti provozu a opravy zařízení. Zbožňuje sportovní rybolov, vodní turistiku a cestování.

Našel chybu? Zvýrazněte text s myší a klepněte na tlačítko:

Pokud se na svých oblíbených věcech objevilo první známky přenášení v podobě neuspořádaných tyčí, můžete se jich zbavit speciálního psacího stroje. Shawra. Rychle a účinně vrací lumpy lumpy z textilních vláken a vrací se na věci, které stojí za to.

Zvyk “Ekonomicky” používat pračku stroje může vést k vzhledu nepříjemného zápachu. Mytí při teplotách pod 60 a krátkým oplachem umožňují houby a bakterie špinavým oblečením, aby zůstaly na vnitřních površích a aktivně násobitelné.

Bojovat proti můry jsou speciální pasti. V lepící vrstvě, kterou jsou pokryty, přidány samicové peněženky, které přitahují muže. Lepení na pasti, klesají z chovného procesu, což vede ke snížení populace můry.

Odstranit měřítko a značku se železnými podrážkami je nejjednodušší než sůl vaření. Nalijte hustou vrstvu soli na papíře, zahřejte železo na maximum a několikrát, lehce aplarování, strávit železo přes vrh soli.

Před zobrazením různých skvrn z oblečení, je třeba zjistit, jak bezpečné je vybrané rozpouštědlo pro samotnou tkáň. Používá se v malém množství do nízkopodlažného pozemku ze strany 5-10 minut. Pokud si materiál zachovává svou strukturu a barvu, můžete se přesunout do skvrn.

Čerstvý citrium se hodí nejen na čaj: Vyčistěte kontaminaci z povrchu akrylové lázně, osvětluje polovinu řezaného citrusu, nebo rychle umýt mikrovlnnou troubu, uvedení vodní nádrže v něm a plátky citronu po dobu 8-10 minut po dobu 8-10 minut Napájení. Změkčené nečistoty budou jen otřít houbu.

Vlákna zlata a stříbra, které ve starých časech vyšívané oblečení se nazývají restaurace. Pro získání jejich kovu byl drát dlouho tažen klíšťaty do stavu požadované jemnosti. Výraz “Pull (plemeno) Canber”. “Zapojte se do dlouhodobé práce” nebo “zpoždění provedení případu”.

Stropové stropy PVC-fólie jsou schopny vydržet od 70 do 120 litrů vody pro 1 m 2 jeho plochy (v závislosti na velikosti stropu, stupně jeho kvality napětí a fólií). Takže se nemůžete bát úniky ze sousedů shora.

Nejen talíře a šálky jsou v myčce dobře. Je možné stáhnout plastové hračky, skleněné placky lampy a dokonce i špinavé zeleniny, jako jsou brambory, ale pouze bez použití detergentů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS