Zda jsou stěny elektrické trouby zářící

Trouba je velmi teplá

Hlavním problémem trouby je nepřítomnost nebo slabé vytápění, ale někdy také vzniká opačná situace. přehřát. Kromě spáleného pečení je příliš vysoká teplota v troubě plná rozpadu dalších citlivých agregátů kamen za vysokou teplotu, například nejdražší. správní rady. Pokud je trouba příliš těžce zahřívá na vnější straně, existuje riziko zkažení okolního nábytku a nedaleko ohně.

Ve většině případů je přehřátí spojeno s poruchami senzorů nebo spínačů, ale důvody to mohou být jiné.

Co dělat, když se přehřívá trouba elektrického sporáku, varná deska nebo indukční kamna Bosch, Ariston, Hansa, Beko a další značky. Dále v tomto článku vám řekneme, jak objasnit hlavní příčinu rozpadu a co je lepší v takové situaci.

Teplotní rozsah pecí

Rozsah provozních teplot ovlivňuje schopnosti trouby. Není to stejné pro různé modely, takže je důležité vědět, jakou teplotu podporuje trouba.

Vytápění přes 220 ° je potřeba zřídka. Většinou pro vaření pizzy, rychlé smažení masa, aby z toho šťáva nevycházela. U plynových a elektrických pecí se ukazatele maximální teploty často liší.

Rozsah teploty trouby závisí na typu modelu a značky

Jaká je teplota elektrických pecí

Elektrické modely pracují při teplotě 50 ° až 350 °. Aby se teplo uvnitř komory distribuovalo rovnoměrně, je ventilátor zabudován do moderních zařízení pro konvekci vzduchu. V důsledku toho některé části nepřehřívají a jídlo se připravuje rychleji.

Jaká je teplota plynových pecí

U plynových modelů teplota dosahuje 250 °. Pro své svědectví mohou být nainstalovány ve vestavěném teploměru. Na jednotlivých pecích existují pouze držadla s měřítkem divize do čísel. V různých modelech je jiný počet divizí a maximální teplota. Každá domácnost jsou dodávány s pokyny, ve kterých existují informace o nejvyšší teplotě trouby a je uvedena korespondence stupnice rozdělení na teplotu.

Na jakou teplotu se tělo pec zahřívá

Postavená.v technice zázračně šetří prostor v kuchyni. Musíte se však podívat na parametry zabezpečení, protože taková trouba by neměla být příliš zahřívána povrchem, s nímž je v kontaktu. Jinak může dojít k nebezpečné situaci požáru.

Jak si vybrat kabinet bezpečné trouby?

Před nákupem byste měli přemýšlet o bezpečnosti svých blízkých. Proto stojí za to důvěřovat pouze těm výrobcům, kteří při vytváření produktů sledují všechny normy Gost. Trouba se může dokonale hodit do interiéru kuchyňské místnosti, může vám umožnit vařit úžasné jídlo, ale pokud je to nebezpečné, takový nákup je lepší nedělat. Po výběru vhodné možnosti pro troubu musíte seznámit s papíry, které jsou k ní připojeny. Měli by přesně poznamenat, jaké standardy reaguje trouba. Moderní trh nabízí spoustu možností pro postavenou technologii. Ale bylo by hloupé slepě získat produkt, je důležité plně se seznámit se svými parametry.

Výběrem samostatně stojící trouby stojí za zmínku, že jsou rozděleny na:

Jaké jsou postavené.v troubě?

Moderní ženy v domácnosti, které se potřebují rozhodnout ve prospěch konkrétní trouby, by měly vědět, že mohou být nezávislé nebo závislé. Ukazuje se tedy, že v naší zemi jsou lidé již zvyklí na to, že varná deska je spojena s troubou. Mnoho proto vybere závislé modely. Ale navzdory jejich rozmanitosti by výrobky neměly být velmi zahřívány kuchyňskými povrchy. Pokud si vyberete závislý model, pak budou přepínače firewall na panelu trouby. Proto jsou funkce umístění, takže závislý model bude umístěn přímo pod deskem. A nezávislý může být od něj na dálku, proto můžete dát produkt bez klenutého povrchu. Volba závisí pouze na preferencích samotné hostitelky, měla by přemýšlet o tom, jaké vybavení bude žádoucí.

Výrobci, kteří pracují na tvorbě pecí, by měli přísně dodržovat ustanovení Gost. Zároveň přítomnost dodržování pravidel GOST znamená, že každý model prošel nezbytnou kontrolou kvality, prošel nezbytnými testy. Předpokládá se, že za určitých podmínek můžete takovou troubu použít. Přísné dodržování pozice Gost zajistí bezpečnost pro všechny blízké. Proto je tak důležité vybrat modely, které neodporují přijatých standardů.

See also  Jak brousit lnu semena, pokud neexistuje mlýnek na kávu

Aby se zkontrolovala trouba, s výjimkou vytápění povrchů se používají speciální termály. Při kontrole může být skříň v libovolné poloze, ve které je možné pracovat. Senzory fungují samostatně, nepřipojují se k řídicímu systému samotného produktu. Jejich práce lze proto hodnotit jako nezaměnitelně pravdivé, výsledek ukáže, jak přesně taková skříňka zahřeje vnější část postavené pece.

Pokud má trouba pyrolytický čisticí systém, je také zkontrolována pomocí speciálního teplotního senzoru. Pokud pokyny označují podrobnosti týkající se testů, mohou být postupy prováděny v popsaných podmínkách. Pokud má produkt odnímatelné díly, které mají snížit teplotu ovládacích panelů, jsou při kontrole odstraněny. Výrobci musí sledovat nejen vytápění vnějších povrchů, ale také normy teploty ve středu trouby. K tomu se používají speciální tepelné jednotky, které jsou označeny pro stěny testovacího úhlu.

Pokud víte, že trouba přitahovala vaši pozornost, prochází testovacím testem, stanou se ideální volbou pro vaši kuchyň. Zkuste si vybrat produkt, který vás uspořádá podle dostupných schopností, a plně vyhoví bezpečnostních opatřeních a přiláká externí data. Při výběru produktu s vysokým výkonem si poskytněte spolehlivého asistenta v kuchyni. Nezapomeňte, že produkty se rozlišují různými režimy vytápění. Takže produkty, které jsou vybaveny pouze dvěma nebo čtyřmi režimy, pak se takový model rovná klasice. Moderní jednotky však nabízejí až 17 režimů, díky nimž jsou vaše kulinářské schopnosti neomezené. Stává se, že trouba vykonává funkci dvojitého kotle a mikrovlny nebo kombinované.

Kdo je vinen

Podle příslušných standardů musí každý výrobce destiček zajistit, aby jeho výrobky úspěšně prošly testem tepelné izolace. Ve skutečnosti to znamená následující: Dřevěné povrchy umístěné v blízkosti jednotky by se neměly zahřívat od nad kritickou známkou 95 stupňů. V rámci přípustného teplotního rozsahu je ohřev považován za zcela normální, nekomplikuje použití sporáku a nevede k uvolnění škodlivých sloučenin z umělého dřeva (zejména fenol.formaldehydová pryskyřice). „Pokročilá“ zařízení s vylepšenou tepelnou ochranou umožňují nejbližší čtvrti s nábytkem.

V případě poškození náhlavní soupravy je stále nemožné obviňovat výrobce poté, co vše záleží na samotném kupujícím. Před pokračováním v provozu musí být zařízení vzdáleno od stěn nábytku nejméně 2 centimetry na každé straně. Pokud mluvíme o plynových kamna obklopených dřevěným nábytkem, další další pojištění nebude zbytečné-zvýšení oddělení na 15 centimetrů, stejně jako mírné prodloužení vpřed (40-50 milimetrů od celkové fasády náhlavní soupravy). Výrobci zpravidla předepisují doporučené parametry v pokynech, počínaje technickými aspekty konkrétní desky nebo trouby.

Během dalšího používání sporáku je velmi důležité nenechat hořáky bez nádobí-jeden jediný hořák je schopen čerpat teplotu sousedního nábytku do kolosálních 200 stupňů. Obzvláště zranitelné dřevité kamna, lakované a plastové povrchy. Některé materiály jsou zpožděny trhlinami a deformovány, jiné jsou pokryty skvrnami a „nezdravou“ výkřikem, jiní bublina a odlupování, čtvrtá rizika roztavení nebo dokonce zcela rozsvítí. Teplo často neošetřuje silikonové tlumiče a film PVC.

See also  Na jaký druh trouby Kulichovy trouby

Při objednávání vytvořeného zařízení musí být mezery vzduchu vypočteny dvojnásobně pečlivě. Progresivní společnosti. například AEG, Electrolux nebo například Gorenje, poskytují izolaci s vysokou kvalitou „ve výchozím nastavení“. Pece jsou masivně vybaveny foukacím systémem, nebo tangenciální chlazení: Vnitřní ventilátor čerpá studený vzduch z vnějšího prostředí, jezdí podél komory podél horkých stěn a tlačí skrz sloty nad dveřmi. Kolem zařízení se tedy vydává nadměrné teplo, je vytvořena vzduchová bariéra a pouzdro si zachovává neutrální teplotu. Během provozu musíte ostražitá zajistit, aby vzduchové otvory nebyly pokryty a nebyly ucpané, jinak je nepravděpodobné, že by se zabránilo smutným důsledkům.

Vrácení se k deskám by mělo být poznamenáno další důležitý aspekt: ​​neměly by být těsně blízko kapoty. Podle zkušených odborníků je vhodné dodržovat vzdálenost nejméně 70-80 centimetrů-tato norma platí jak pro plynové, tak pro elektrické modely.

Typy topných prvků trouby

Elektrické pece používají několik typů topných prvků. Heagenový ohřívač je vyroben z průhledného refrakterního skla s vysokou pevností. Jeho hlavním pracovním prvkem je lampa s reflektorem. Spirálové topné prvky se provádějí jako jediná nebo dvojitá spirála. Zpravidla je vyrobena ze slitiny výklenků. Případ takových topných prvků může být vyroben z vysoce kvalitního kovu, tepla.rezistentního skla nebo keramiky.

Tubulární topné prvky se liší velikostí, výkonem, konfigurací, typem spojovací skupiny a kontaktní skupiny. Stupeň vytápění takových prvků je regulován rotací regulátoru. Skříňky na troubu vybavené spirálovým topným prvkem mají hladké nastavení, což vám umožní pohodlně upravit režimy vaření. Kontinuální topný prvek elektrických pořadů se provádí ve formě topného topení zaznamenaného pod kovovou deskou.

Co dělat?

Ve skutečnosti má tento problém malé řešení. Pokud jste aktivovali funkci pyrolýzy, je velmi důležité počítat pokyny pro provoz trouby a podrobně studovat její schopnosti. Pokud se zařízení rozbije. Pak je nutné kontaktovat Master pro opravu domácích spotřebičů, které obnoví výkon trouby.

Pokud vaše trouba není vybavena studeným předním systémem. Pak je nejlepší koupit nové kvalitní zařízení, které chrání vaše děti a domácí zvířata před náhodnými popáleninami. Také vysoce kvalitní trouba od evropského výrobce bude mít zvýšenou úroveň spolehlivosti a řadu funkcí, které výrazně usnadní používání kabinetu a otevře majiteli nové kulinářské horizonty.

Rysy vkládání pecí

Stavební skříňky postaveného typu jsou nápadně odlišné od tradičních talířů. Faktem je, že tento typ techniky je namontován přímo v kuchyňské skříni s minimálními mezerami mezi bočními stěnami. Takové modely jsou vybaveny dekorativním panelem výhradně na přední straně, zatímco trup zezadu a po stranách má velmi zjednodušený vzhled. Nejzajímavější lži uvnitř však: tak, aby nábytek nezkazil a vybavení se nepřehřívá, taková trouba je vybavena tepelnou izolací s vysokou kvalitou a silnými ventilátory.

Elektronické senzory mají pouze dvě zranitelnosti: kapky na síť a intenzivní vytápění. Pokud se pojistky na štítu úspěšně potýkají s prvním, pak jsou kompaktní ventilátory, které jsou mezi vnějšími a vnitřními stěnami trouby, ponechány druhému nebezpečí. Malé „vrtule“ účinně ochlazují tělo a jeho elektronickou náplň, což brání rozpadu drahých ovládacích prvků. bez přehnané, srdce zařízení, jehož oprava může stát penny.

Hlavní rozdíly funkce grilu

Grilování je otevřené, bez nádobí, pečení výrobků pomocí výkonného zdroje tepla, který vám umožní vytvořit teplotu až do 300–350 stupňů. Předchůdci grilovacích instalací byli smaženi nebo kamna s horkými uhlíky, ale v moderních zařízeních lze nainstalovat elektrický nebo infračervený prvek. Oba typy grilu se obvykle nacházejí nahoře a používají se, pokud musí být miska rychle zhnědlá. Hlavním rozdílem od standardních topných prvků je vysoká teplota během zpracování, takže gril se používá v poslední chvíli, kdy je maso nebo drůbež již dobře pečené.

See also  Je možné zmrazit cuketu v mrazničce

Elektrická trouba s funkcí grilu vám umožňuje diverzifikovat techniky kulinářského zpracování a urychluje přípravu mnoha jídel. Je však třeba poznamenat, že úroveň spotřeby energie se výrazně zvyšuje.

Pokud vás zajímá, jak vypadá gril v elektrické troubě, podívejte se na horní zeď. Tam může být umístěna zakřivená trubice a někdy i halogenová lampa. Některé modely mají dva obvody, jeden se používá pro nádobí na malých podnosech, druhá pro intenzivní teplé.up celé plech na pečení.

Nejběžnějším typem grilu v troubě je elektrický. Ve skutečnosti různé typy grilů pracují na elektřině, ale podle tradice tak vyvolané modely se spirálou. Spirálové prvky jsou inerciální: potřebují nějaký čas na zahřívání a chlazení. Nemusíte se však zapojit do složitých výpočtů ani neustále kontrolovat připravenost jídel. Při kompilaci automatických programů výrobci zohlednili čas vytápění a chlazení celkového elektrogrylu.

Důležitým kritériem pro výběr elektrické trouby je spotřeba energie, takže návrháři slavných značek se rozhodli vyrobit elektrický plyn, který není tak nenasytný. Infračervený gril je mnohem ekonomičtější než spirála. Pro vaření se používají halogenové lampy, které se téměř okamžitě zahřívají a chladí. Bezpečná a ekonomická metoda grilování používá mnoho výrobců.

Tangenciální chlazení. co to je a jak to funguje?

Když začnete vařit v troubě, jeho stěny a dveře se rychle zahřejí. A protože teplotní režimy v mnoha moderních modelech mohou překročit 250 stupňů, bude topení velmi významné. Vestavěná trouba je nainstalována ve výklenku kuchyňské sady, téměř blízko stěn nábytku. Vysoká teplota může vést k jeho deformaci a dokonce i oheň.

Systém tangenciálního chlazení řeší tento problém. Trouba je vybavena speciálním externím ventilátorem. Nakreslí studený vzduch, který jde zdola podél těla trouby a ochlazuje ho. Protok studeného vzduchu vytlačuje vyhřívanou vodu, která vystupuje přes speciální díru.

Výkonný ventilátor vytváří vzduchovou bariéru kolem pouzdra pracovní trouby, která nedovoluje, aby se stěny zařízení zahřály a zahřívají nábytek, do kterého je postaven. Díky systému tangenciálního chlazení se provoz trouby stává bezpečným. Bez této technologie není možné udělat v troubě, ve které je poskytováno pyrolytické čištění.

jsou, stěny, elektrické, trouby

Jako doplněk k tangenciálnímu chladicímu systému v některých modelech větrných skříní LEX se používá technologie studené přední strany. Dveře trouby nejsou vybaveny dvěma, jako obvykle, ale se třemi tepelnými brýlemi. Vzduchová mezera mezi nimi snižuje teplotu, takže fasáda trouby se příliš nehřívá, i když používáte režimy s vysokou teplotou.

Tangenciální chlazení a „studená fronta“ nejen zajišťují bezpečný provoz postavených pecí, ale také snižují spotřebu elektřiny. Díky třem.vrstveným zasklením a vzduchové bariéře je možné snížit tepelné ztráty a udržovat rovnoměrnou teplotu uvnitř komory.

Všechny elektrické pece vyrobené společností LEX jsou vybaveny technologií tangenciálního chlazení. Proto se nemusíte bát kuchyňského nábytku, ve kterém jste vloženi. V katalogu si můžete vybrat a koupit model s vhodnou funkčností.

Trouba Lex EDM 070 BL

| Denial of responsibility | Contacts |RSS