Zigzag nefunguje ve šicím stroji

zigzag, nefunguje, šicím, stroji

Zigzag nefunguje ve šicím stroji

Jednou týdně určitě zavolám a zcela rozrušený dívčí hlas hlásí, že čerstvě vychlazené auto se úplně zlomilo a nechce šít.

Nejběžnější „problém“. auto najednou to začne silně smyčka. Smyčky 2 centimetrů jsou tvořeny zdola, jsou navinuté na raketoplánu a všechno je strašně zmatené. Jednoduchá logika říká mladé dámě, že protože smyčky jsou zdola, pak problém s dolním vláknem. Poté je na internetu rada o úpravě dolního vlákna a inspirovanou vílu uvolní čepici cívky, detaily jsou rozptýleny na podlaze a v mé trubici je slyšet vzlykající hlas, chvějící se hlas je slyšet chvějící se hlas.

zigzag, nefunguje, šicím, stroji

Pokud blooper nedosáhl točení cívky, lze situaci snadno uložit. Stačí pouze správně opravit horní nit.

Problém je v tom, že v mnoha pokynech není postup pro doplňování paliva horní vlákno v vlákně příliš jasně popsán. Obecný princip doplňování doplňování je nejjednodušší porozumět stránce z pokynů pro PFAFF 1142:

Nejdůležitější věcí je zvednout tlapku, otočit setrvačník tak, aby je vlákno v horní poloze, a ochutnat vlákno do vlákna.

Pokud auto a poté udělá obří smyčky na nesprávné straně, znovu zkontrolujte čerpací stanici. Více než jednou jsem se setkal s dámami, které přísahaly všechny poklady světa, že všechno bylo ochuceno správně, že šít a nemohla udělat chybu po sto let, a po příjezdu náš specialista zjistil, že vlákno nespadlo do něj vláktor. Poté se dámy velmi začervenaly tváře, velmi se omluvily a odvezly sto za úzkost.

Správné doplňování doplňování vám umožní odříznout 99% případů silné smyčky uvnitř. Zbývající procento může být skutečně spojeno s poruchou stroje. Obvykle je tento účinek způsoben otřepy na jehlové desce nebo v raketoplánu a s tímto problémem je lepší kontaktovat kvalifikovanou mechaniku.

Druhý „problém“ se často vyskytuje od zákazníků automobilu MyExcel W23u. Příznaky rozkladu jsou takové. LED nespálí a upcate jehly nefunguje.

Taková „porucha“ je ošetřena je velmi jednoduchá. musíte přenést osu vinutí cívky do levé polohy.

Další častá otázka je spojena s Mulka. proč Bayonet nekliká na konci vinutí? Kupující čeká na kliknutí a se vší silou tlačí pedál, zvyklý na takové chování Mulks na „racku“, kupující. Ve většině moderních strojů však cívka neklikne. Jak se navíjení, rychlost otáčení jednoduše zpomaluje a můra se zastaví.

Často nás kontaktují majitelé automobilů typu Janome 7518a (1221 a t.Str.), s otázkou „Proč auto pomalu šíří a hlasitě vrčí?““.

Tyto stroje mají přepínač na přepínač maximální rychlosti. Můžete ji náhodou stisknout nohou a nevšimnout si to. Pokud na vás auto rostlo, zkontrolujte polohu tohoto spínače.

Pokud se linka ukáže „volný“, není napětí horní nití, z vnitřního stavu jsou viditelné výrazné smyčky a spodní vlákno je nataženo řetězcem. překročte stroj zvýšenou tlapou tlapkou. Možná se vlákno nedostalo do destiček. Další důvod. fragment vlákna nebo jiného odpadu spadl do destiček napínače a brání jim přiblížení. Pokuste se vyčistit prostor mezi deskami tlustého vlákna zvýšenou tlapou.

Pokud je napětí dolního vlákna pryč, zkontrolujte, zda je odpad pod napínací pružinou na čepici (postřikovač). Nepokoušejte se čistit pod touto deskou jehlou nebo jinými kovovými předměty. Škrábnutí raketoplánu. jste mučeni opravou. Raději si vezměte párátko.

Mám dvě oblíbené otázky. proč se řádek ukáže jako „vánoční strom“ a proč můžete vidět „tečky“ z horní vlády. Na tyto otázky je jedna odpověď. musíte použít vlákna odpovídající tloušťky.

Tady se mi líbí švy na mých košilích. Dokonce rovnou, prostě obdivujete. Nyní můžete vidět, jaké vlákna je dobrá mužská košile, a porovnat jejich tloušťku s „magpií“ z obchodu. Ukazuje se, že vlákna na košili jsou dvakrát tenčí. Zároveň není tkanina košile nejtenčí. Problém je v tom, že v prodeji je velmi obtížné najít nitě s vysokou kvalitou s tloušťkou s tloušťkou na kostýmních tkaninách a s délkou stehu milimetru 3, „magpie“ dává ideální linii téměř na jakémkoli stroji. A pokud se pokusíte šít tenké hedvábí s jehlou 0, Thread 0 a 1,5 mm stehy. „vánoční strom“ se objeví v celé své slávě, bez ohledu na design raketoplánu.

zigzag, nefunguje, šicím, stroji

„Vánoční stromeček“ musí být na jakémkoli autě raketoplánu stehu, protože horní a dolní nití jsou propojeny „mezerou“. Stačí mentálně odstranit látku ze švu a představit si, jak jsou vlákna propojena, je zřejmé, odkud pochází „vánoční strom“. Vánoční strom se stane téměř neviditelným, pokud se propojení nití tvoří hluboko mezi vrstvami látky, a proto by vlákno nemělo být silnější než základna základny. Viditelnost vánočního stromu je také ovlivněna délkou stehu. Můžete (na průmyslových strojích) snížit viditelnost „vánočního stromu“ na přední straně, pokud trochu otočíte jehlu kolem její osy, ale pak se „vánoční strom“ stane znatelnější na špatné straně.

Utahování tkanin při provádění klikatá a dekorativní linie také není porucha. Je nemožné zrušit zákony fyziky a pokud se pokusíte splnit široký cik-zag „Magpie“ na nevazující a volné látce, pomůže jen lepicí stabilizátor zabránit zpřísnění. Můžete se samozřejmě pokusit oslabit napětí obou vláken a vzít vlákna tenčí, ale radikální metoda je stabilizátor.

Klepání při šití v době propíchnutí je ve většině případů způsobeno tupým nebo nevyhovující jehlou. Správný výběr jehel je obzvláště důležitý při šití z hustých tkanin. Univerzální jehla se zaoblenou špičkou nemůže tlačit pevně propletená vlákna materiálu a rozbije díru s klepetem. Pro takové tkaniny musíte mít ostré jehly s džíny a značkami Microtex na skladě. Po nahrazení jehly ve většině případů zmizí klepání.

Dalším „problémem“, kterému kupující pravidelně čelí, je absence nohy v sadě pro výkon smyček. Nalezení je to jednoduché. leží odděleně od hlavní sady nohou, v odnímatelném stole pod sklopným víkem. V Overlokech je Janome často „ztracen“ převodník pro dva.minutové švy. Je neúspěšně zabaleno do sáčku, odděleně od ostatních kauzalů, a visí na kolíku pro instalaci cívek. V počítačových strojích je Husqvarna Emerald někdy „ztracen“ celý pedál! Výrobce jí poskytl pohodlné místo uvnitř pouzdra.

Master Universal

Victoria Mirinska! Co dělat, když při regulaci klikatého, jehla provádí rotace, když je již na desce. Je to naopak nahoře v této poloze, jako by jehla byla níže, to znamená, že nahoře není žádný rotační pohyb.Vyskytují se níže.co dělat, prosím, řekněte mi to. Mám stejný stroj jako ve videu. Také jsem posunul tento kruh na plešatě a zastavil. Omlouvám se, za můj ukončení, ale doufám, že rozumíte mému problému.

Po kterém (jaké akce) vyhynutí jehly se začalo vyskytovat ve spodní poloze? Pokud jste poté, co jste posunuli zařízení na plešaté, pak věnujte pozornost šroubu, mělo by to stát na plešatě a když jste odšroubovali šroub. Ozu nemělo být vyčištěno kolem jeho osy. Nebo stále můžete regulovat?

See also  V šicím stroji rozbije horní vlákno

Ano, po přechodu. A stále nechápu, jak nastavit tuto šířku maximum? Jakou délku stehu na instalaci? Nebo možná na tom nezávisí?

Další otázka, proč jste zde začali regulovat?

Protože s přímkou ​​byla moje jehla mírně posunutá doleva. Sledoval jsem vaše video a regulujeme všechno. Právě jsem nainstaloval přesně na plešaté zařízení.

Mám špatnou pozici pro klikatá ve špatné pozici, pokud jsem problém správně pochopil. Jaká je jeho pozice na jehle nad a pod?

Puk pro klikatá, máte na mysli plastovou kopírku? Nyní musíte odšroubovat šroub na ozubením a ahoj v opačném směru. Mírně přesunut. Zapnuto. zkontrolováno a tak, dokud nedosáhnete správného pohybu jehly. Toto je dobře uvedeno ve videu. Poté popište, co se děje. Z jakého důvodu jste začali regulovat, možná zlomili jehlu a jehly se posunuly?

Ano, plastový nosič. To všechno jsem začal dělat, protože s přímkou ​​nebyla jehla ve středu, ale byla trochu posunutá. Děkuji, teď začnu dělat to, co jsi napsal, a pak odpovím, jak se to stalo.

Nainstaloval jsem všechno, jehla procházky normálně, ale pro 1-Zigzag se ukázalo, že ne tak široké, jak to bylo. Co jsem to nemohl udělat? Šířka samotného klikagu je 3-4 mm

Viz regulátor je nastaven na plnou šířku. A podívejte se na jehlu by se měly jasně provést posun doprava, doleva. Když jsem opustil jehlou desku. Pokud to není respektováno, pak stále musíte upravit zařízení na plešatý. A méně cikzag. V průběhu času se spustí kopie klikatého a šířka klikatého se zmenšuje. Věnujte pozornost videu, jehla nevysílá plně vysídlení podél jehlové desky. V takových případech musíte kopii změnit.

Toto auto bylo jednou zakoupeno a nikdo ho nepoužil, všechny nové podrobnosti.A moc děkuji za konzultaci.

Linie SIGZAG.Shaped.

Kdo neví, jaká je linka ve tvaru kliku. Zdá se mi, že tito lidé, mezi fanoušky světa nití, jehly, nůžky, tkaniny atd.D., Ne.

Ve skutečnosti tato linie patří do speciálních linií šicího stroje. A už jsme o nich mluvili v posledním článku.

Ale linka ve tvaru cikzagů pomáhá lidem tak dlouho. Jeho instalace na primitivní šicí stroj, bez přehánění, průlom během šití. Pomocí řady klikatého již bylo možné zpracovat plátky z korunování a smyček na „balhaliate“, provádět pletené švy a aplikace. A to lidem dalo příležitost neustále poskytovat nové rodině novou rodinu a nejen ji.

Rozhodl jsem se tedy, že linka klikata musí být věnována samostatnému článku.

A první věc, kterou chci říct o linii Zigzag. Faktem je, že pouze na hustých a těžkých tkaninách, a dokonce i na částech takových tkanin zpracovaných najednou, vypadá cikzagová linie v celé své slávě. Síla vláken vláken „Zigzag“ nestačí k překonání hustoty a tloušťky takových obrazů. Proto linie tvarovaná klikatem padá hladce a krásně na takové materiály.

Situace s částmi světla a některými průměrnými materiály je zcela odlišná.

Sekce některých středních materiálů zpracovaných linií Sigzag dohromady ještě nic nevypadají,

Nicméně, stejně jako řezy světelných tkanin, ošetřených stejnou linií, které společně,

Vypadají, mírně řečeno, ne moc. Jak vidíte, tkanina se zakoupí pod takovou linií a stehy jsou nesprávné ve tvaru. Jsou nerovnoměrné a zpřísňují příspěvek.

Přídavky švu lze složit dohromady, v určité vzdálenosti od okraje příspěvku, položit čáru „Zigzag“ a poté opatrně odříznout nadbytečnou část příspěvku blíže k linii. Poté vyžehněte položenou čáru, aby ji nějak narovnal a žehlil ji správným směrem (podle modelu). Světelné tkaniny ošetřené společně, samozřejmě, nebudou vypadat vůbec dokonale, ale docela přijatelné. (Tato metoda je vhodná pro střední tkaniny).

„Služby“ můžete použít s jinou speciální řadou šicího stroje. tečkovanou klikatou, třístupňovou nebo elastickou linii klikat.

Jeho rysem je, že namísto jednoho velkého stehu, jako je konvenční ciktovací steh, se jeho steh skládá ze tří krátkých.

Pokud zpracováváte příspěvky na lehké látky společně, pak se docela adekvátně chovají pod linií tečkovaného klikata.

Ale bohužel, ne všechny šicí stroje mají takovou zvláštní linii.

Kromě toho, velmi často, rysy výroby modelu diktují potřebu samostatně zpracovat každý řez samostatně. Takže ani první, ani druhá metoda v tomto případě se objeví.

Můžete tak učinit. Pod úpatí šicího stroje, spolu s přívodem lehké tkaniny, položeného v jedné vrstvě, můžete dát pruh nettotovaného papíru a položit klikatý linii přímo podél obou.

A skutečně se linka ukáže, co potřebuje. Ale papír, bohužel, je také šití k látce. Jeho velké části se samozřejmě snadno dostanou na vpichy, podle přerušované čáry vytvořené na papíře.

Ale malý Budou muset být vybráni z linky velmi dlouhou dobu, každý jednotlivě.

4, přímo podél okraje příspěvku se železem, můžete přilepit pruh vhodných netkaných (pro tenké tkaniny). Provedení linie tvarované klikatky podél řezu tkaniny okamžitě výrazně zjednoduší. Zbytky netkané pásky jsou úhledně odříznuty nůžkami.

Pokud však jednáte bez jakýchkoli pomocných detailů a objektů, pak nejoptimálnější způsob, jak zpracovat řezy světla a některé střední tkaniny samostatně v samostatné linii, je nejprve se postaráno o přípravu na položení linie.

Napětí vláken při provádění linie podobné klikatému.

Určitě je to, že ladění práce v každém šicím stroji se vyskytuje svým vlastním způsobem. Proces konfigurace libovolné řádky pro všechny šicí stroje bez výjimky je však přesně stejný. O přípravě šicího stroje si můžete přečíst pro položení řádku v tomto článku „Jak vyrobit linku dokonce?““

Chci vás upozornit na skutečnost, že bez povinné regulace napětí dolního! Vlákna k dosažení krásné a dokonce i klikaté linie nebudou fungovat v žádném případě. Zároveň bude možné provést správnou tinkturu experimentálně, pouze pokusem a omylem, nastavení řádku „klikaté“ pro každý typ látky samostatně samostatně.

Poznámka. Napětí spodního vlákna je upraveno šroubem na čepičce šicího stroje.

Správně, dokonale vyrobená linie „klikatá“ je linie, když její vlákna, horní a dolní, prolínají ve vrstvě materiálu na koncích stehů. A na obou stranách, špatné i přední části, linie opravdu vypadá jako klikatý, se stejnými stehy daného tvaru.

Bolest hlavy: Jak mohou švy zkazit můj život

Průchod stehů znamená, že horní nit není závislá na spodní nit. Metoda odpočtu, Watson.

První otázka: zda látka odpovídá jehlu? Běžná chyba. Například, pokud šijete pletené oblečení, musíte použít jehlu pro dres.

Snažíte se šít hustou látku? Řešením může být také použití vhodné jehly. Obvykle v pokynech pro šicí stroj je tabulka souladu s tkaninami a vlákny.

Obvykle zmeškané stehy souvisejí s napětím, o kterém jsme právě mluvili. Takže opět nepanikajte, ale jednoduše zkontrolujte kousek látky, jak synchronizované jsou vaše horní a dolní vlákna.

See also  Chladničky suché zmrazení výhod a nevýhody

Zde je několik rychlých pokusů o opravu problémů:

 • Změnit jehlu;
 • Re.season stroj;
 • Zkontrolujte cívku (pravděpodobně vlákno je zmatené);
 • Mírně zkrátit nebo zvětšit délku šicího stroje stehu;
 • mírně zvýšit nebo snižovat napětí horní nití;
 • Nechte se hřeben pohybovat látkou, nevytáhněte okraj tkaniny;
 • Zpomalte rychlost šicího stroje. Šití. Toto není rasa a rychlé šití může ztěžovat zapojení do cívky nebo vést k ohýbání nebo zlomení jehel.
zigzag, nefunguje, šicím, stroji

Poslední bod mě vede k dalšímu problému.

Sewingworld

Jednou týdně určitě zavolám a zcela rozrušený dívčí hlas hlásí, že čerstvě vychlazené auto se úplně zlomilo a nechce šít.

Nejběžnější „problém“. auto najednou začne silně smyčka. Smyčky 2 centimetrů jsou tvořeny zdola, jsou navinuté na raketoplánu a všechno je strašně zmatené. Jednoduchá logika říká mladé dámě, že protože smyčky jsou zdola, pak problém s dolním vláknem. Poté je na internetu rada o úpravě dolního vlákna a inspirovanou vílu uvolní čepici cívky, detaily jsou rozptýleny na podlaze a v mé trubici je slyšet vzlykající hlas, chvějící se hlas je slyšet chvějící se hlas.

Pokud blooper nedosáhl točení cívky, lze situaci snadno uložit. Stačí pouze správně opravit horní nit.

Problém je v tom, že v mnoha pokynech není postup pro doplňování paliva horní vlákno v vlákně příliš jasně popsán. Obecný princip doplňování doplňování je nejjednodušší porozumět stránce z pokynů pro PFAFF 1142:

Nejdůležitější věcí je zvednout tlapku, otočit setrvačník tak, aby je vlákno v horní poloze, a ochutnat vlákno do vlákna.

Pokud auto a poté udělá obří smyčky na nesprávné straně, znovu zkontrolujte čerpací stanici. Více než jednou jsem se setkal s dámami, které přísahaly všechny poklady světa, že všechno bylo ochuceno správně, že šít a nemohla udělat chybu po sto let, a po příjezdu náš specialista zjistil, že vlákno nespadlo do něj vláktor. Poté se dámy velmi začervenaly tváře, velmi se omluvily a odvezly sto za úzkost.

Správné doplňování doplňování vám umožní odříznout 99% případů silné smyčky uvnitř. Zbývající procento může být skutečně spojeno s poruchou stroje. Obvykle je tento účinek způsoben otřepy na jehlové desce nebo v raketoplánu a s tímto problémem je lepší kontaktovat kvalifikovanou mechaniku.

Druhý „problém“ se často vyskytuje od zákazníků automobilu MyExcel W23u. Příznaky rozkladu jsou takové. LED nespálí a upcate jehly nefunguje.

Taková „porucha“ je ošetřena je velmi jednoduchá. musíte přenést osu vinutí cívky do levé polohy.

Další častá otázka je spojena s Mulkou. proč se Bayonet na konci vinutí nevynoří? Kupující čeká na kliknutí a se vší silou tlačí pedál, zvyklý na takové chování Mulks na „racku“, kupující. Ve většině moderních strojů však cívka neklikne. Jak se navíjení, rychlost otáčení jednoduše zpomaluje a můra se zastaví.

Často nás kontaktují majitelé automobilů typu Janome 7518a (1221 a t.Str.), s otázkou „Proč auto pomalu šíří a hlasitě vrčí?““.

Tyto stroje mají přepínač na přepínač maximální rychlosti. Můžete ji náhodou stisknout nohou a nevšimnout si to. Pokud na vás auto rostlo, zkontrolujte polohu tohoto spínače.

Pokud se linka ukáže „volný“, není napětí horní nití, z vnitřního stavu jsou viditelné výrazné smyčky a spodní vlákno je nataženo řetězcem. překročte stroj zvýšenou tlapou tlapkou. Možná se vlákno nedostalo do destiček. Další důvod. fragment vlákna nebo jiných odpadků spadl do destiček napínače a neumožňuje jim přiblížit se. Pokuste se vyčistit prostor mezi deskami tlustého vlákna zvýšenou tlapou.

Pokud je napětí dolního vlákna pryč, zkontrolujte, zda je odpad pod napínací pružinou na čepici (postřikovač). Nepokoušejte se čistit pod touto deskou jehlou nebo jinými kovovými předměty. Škrábnutí raketoplánu. jste mučeni opravou. Raději si vezměte párátko.

Mám dvě oblíbené otázky. proč se řádek ukáže jako „vánoční strom“ a proč můžete vidět „tečky“ z horní vlády. Na tyto otázky je jedna odpověď. musíte použít vlákna odpovídající tloušťky.

Tady se mi líbí švy na mých košilích. Dokonce rovnou, prostě obdivujete. Nyní můžete vidět, jaké vlákna je dobrá mužská košile, a porovnat jejich tloušťku s „magpií“ z obchodu. Ukazuje se, že vlákna na košili jsou dvakrát tenčí. Zároveň není tkanina košile nejtenčí. Problém je v tom, že v prodeji je velmi obtížné najít nitě s vysokou kvalitou s tloušťkou s tloušťkou na kostýmních tkaninách a s délkou stehu milimetru 3, „magpie“ dává ideální linii téměř na jakémkoli stroji. A pokud se pokusíte šít tenké hedvábí s jehlou 0, Thread 0 a 1,5 mm stehy. „vánoční strom“ se objeví v celé své slávě, bez ohledu na design raketoplánu.

„Vánoční stromeček“ musí být na jakémkoli autě raketoplánu stehu, protože horní a dolní nití jsou propojeny „mezerou“. Stačí mentálně odstranit látku ze švu a představit si, jak jsou vlákna propojena, je zřejmé, odkud pochází „vánoční strom“. Vánoční strom se stane téměř neviditelným, pokud se propojení nití tvoří hluboko mezi vrstvami látky, a proto by vlákno nemělo být silnější než základna základny. Viditelnost vánočního stromu je také ovlivněna délkou stehu. Můžete (na průmyslových strojích) snížit viditelnost „vánočního stromu“ na přední straně, pokud trochu otočíte jehlu kolem její osy, ale pak se „vánoční strom“ stane znatelnější na špatné straně.

Utahování tkanin při provádění klikatá a dekorativní linie také není porucha. Je nemožné zrušit zákony fyziky a pokud se pokusíte splnit široký cik-zag „Magpie“ na nevazující a volné látce, pomůže jen lepicí stabilizátor zabránit zpřísnění. Můžete se samozřejmě pokusit oslabit napětí obou vláken a vzít vlákna tenčí, ale radikální metoda je stabilizátor.

Klepání při šití v době propíchnutí je ve většině případů způsobeno tupým nebo nevyhovující jehlou. Správný výběr jehel je obzvláště důležitý při šití z hustých tkanin. Univerzální jehla se zaoblenou špičkou nemůže tlačit pevně propletená vlákna materiálu a rozbije díru s klepetem. Pro takové tkaniny musíte mít ostré jehly s džíny a značkami Microtex na skladě. Po nahrazení jehly ve většině případů zmizí klepání.

Dalším „problémem“, kterému zákazníci pravidelně čelí, je absence nohou v sadě smyček. Nalezení je to jednoduché. leží odděleně od hlavní sady nohou, v odnímatelném stole pod sklopným víkem. V Overlokech je Janome často „ztracen“ převodník pro dva.minutové švy. Je neúspěšně zabaleno do sáčku, odděleně od ostatních kauzalů, a visí na kolíku pro instalaci cívek.V počítačových strojích je Husqvarna Emerald někdy „ztracen“ celý pedál! Výrobce jí poskytl pohodlné místo uvnitř pouzdra.

Rysy švu ve tvaru klikujícího

V domácích podmínkách si ne každý švadlen může kromě šicího stroje koupit překrytí kromě šicího stroje. Zvláště pokud to šíří zřídka. Proto mnoho dovedností pro zpracování okrajů produktu používá sigzag šev. Chcete.li získat krásně uzavřenou hranu produktu, musí šev splňovat určité požadavky:

 • Délka každého stehu by měla být stejná.
 • Vzdálenost kroku mezi sousedními vpisy by měla být stejná.
 • Šev by neměl látku vytáhnout. To se děje obzvláště často na tenkých tkaninách.
See also  Jak sbírat kyvadlovou dopravu v šicím stroji

Při práci s hustými klikatými tkaninami je to téměř vždy dobré. Ale pokud použijete linku klikatky pro označení okraje tenkých tkanin (dokonce i bavlny), kvalita švu se sníží. Zkušené švadlenky používají různé triky pro práci s tenkými tkaninami, například položte papír pod tenkou látku nebo zpracovejte okraj plátna se sklonem. Ale v tomto článku se nebudeme v této záležitosti podrobně zabývat.

Rysy švu ve tvaru klikujícího

V domácích podmínkách si ne každý švadlen může kromě šicího stroje koupit překrytí kromě šicího stroje. Zvláště pokud to šíří zřídka. Proto mnoho dovedností pro zpracování okrajů produktu používá sigzag šev. Chcete.li získat krásně uzavřenou hranu produktu, musí šev splňovat určité požadavky:

 • Délka každého stehu by měla být stejná.
 • Vzdálenost kroku mezi sousedními vpisy by měla být stejná.
 • Šev by neměl látku vytáhnout. To se děje obzvláště často na tenkých tkaninách.

Při práci s hustými klikatými tkaninami je to téměř vždy dobré. Ale pokud použijete linku klikatky pro označení okraje tenkých tkanin (dokonce i bavlny), kvalita švu se sníží. Zkušené švadlenky používají různé triky pro práci s tenkými tkaninami, například položte papír pod tenkou látku nebo zpracovejte okraj plátna se sklonem. Ale v tomto článku se nebudeme v této záležitosti podrobně zabývat.

Důvody předávání stehů

Pokud stroj začal přeskočit stehy, začněte hledat příčinu principu „od jednoduchých po komplex“.

Za prvé, faktory by měly být zkontrolovány:

 • Napětí nití. Tento parametr může ovlivnit chyby při doplňování vláken, stejně jako kontaminace zařízení. Zkontrolujte a upravte tento parametr v metodě uvedeném v pokynech.
 • Typ jehly. Možná byla do domácího šicího stroje nainstalována jehla průmyslového typu, s kulatou baňkou nebo jinou, neodpovídající vašemu stroji. Nevhodná jehla nedá neposkytovat nezbytnou interakci s raketoplánem, v důsledku toho se objeví průchody. Nezapomeňte zkontrolovat značení jehly, musí se shodovat se strojem uvedeným v pokynech.
 • Jehla může být ohnutá nebo tupá. Vložte nový a zkontrolujte řádek, možná bude vyřešen problém s průchodem stehů. Mnoho mistrů doporučuje změnit jehly po šití 2-3 produktů a změněný zvuk při propíchnutí tkaniny je jednoznačný signál o potřebě takové náhrady.
 • Kombinace jehly a tkaniny. Šití z pletení, džíny nebo kůže vyžaduje použití speciálních jehel. Pokus o šíření složitých materiálů s univerzální jehlou může způsobit špatnou linii.
 • Kombinace jehly a vlákna. Silná vlákno v tenké jehlu při šití může vést k vzhledu smyčky na výstupu materiálu, a proto k průchodům v linii.
 • Příčinou problému mohou být také nižší kvalitní vlákna. Zkroucené nití tvoří uzly, vede k nesprávné tvorbě smyčky a nos raketoplánu ji nemůže vyzvednout. Při šití s ​​rovnoměrnou tloušťkou a bez těžkého torze používejte vysoce kvalitní vlákna a vyberte svou velikost pro použitou jehlu a látku.
 • Poškozená deska jehly. „Zlomená“ díra v desce přitahuje v desce dovnitř tkaniny, která nedovoluje volnému pohybu nit a tvoří nezbytnou smyčku. V tomto případě může pomoci pouze úplná výměna jehly.

Pokud jste zkontrolovali všechny tyto důvody a auto stále demonstruje nesprávnou linii, musíte zkontrolovat mezeru mezi uchem a nosem raketoplánu. Bude to snazší dělat s lupujícím sklem.

 • Nainstalujte operaci „přímý řetězec“.
 • Odstraňte jehlou desku a upínač tlapka.
 • Maximalizujte jehly. Zvedněte jehlu o 1,8-2 mm. V tuto chvíli by měl být nos raketoplánu o 1,1-2 mm vyšší než uši a vzdálenost mezi nimi (vůle) by měla být od 0,15 do 0,25 mm. Maximální přípustná hodnota je 0,3 mm, větší indikátor nedovolí nosu zachytit smyčku horního vlákna.

Pokud jste přesvědčeni o nepravidelných hodnotách mezery, zařízení bude vyžadovat mechanické úpravy. Doporučujeme vám, abyste takovou práci svěřili profesionálovi, zejména pokud je auto v záruční službě.

Uvedené důvody vám pomohou zjistit, proč šicí stroj začal při šití procházet stehy. Před prací zkontrolujte korespondenci jehly, nití a nastavení napětí a také nezapomeňte pravidelně čistit auto z odpadu.

Důvody předávání stehů

Pokud stroj začal přeskočit stehy, začněte hledat příčinu principu „od jednoduchých po komplex“.

Za prvé, faktory by měly být zkontrolovány:

 • Napětí nití. Tento parametr může ovlivnit chyby při doplňování vláken, stejně jako kontaminace zařízení. Zkontrolujte a upravte tento parametr v metodě uvedeném v pokynech.
 • Typ jehly. Možná byla do domácího šicího stroje nainstalována jehla průmyslového typu, s kulatou baňkou nebo jinou, neodpovídající vašemu stroji. Nevhodná jehla nedá neposkytovat nezbytnou interakci s raketoplánem, v důsledku toho se objeví průchody. Nezapomeňte zkontrolovat značení jehly, musí se shodovat se strojem uvedeným v pokynech.
 • Jehla může být ohnutá nebo tupá. Vložte nový a zkontrolujte řádek, možná bude vyřešen problém s průchodem stehů. Mnoho mistrů doporučuje změnit jehly po šití 2-3 produktů a změněný zvuk při propíchnutí tkaniny je jednoznačný signál o potřebě takové náhrady.
 • Kombinace jehly a tkaniny. Šití z pletení, džíny nebo kůže vyžaduje použití speciálních jehel. Pokus o šíření složitých materiálů s univerzální jehlou může způsobit špatnou linii.
 • Kombinace jehly a vlákna. Silná vlákno v tenké jehlu při šití může vést k vzhledu smyčky na výstupu materiálu, a proto k průchodům v linii.
 • Příčinou problému mohou být také nižší kvalitní vlákna. Zkroucené nití tvoří uzly, vede k nesprávné tvorbě smyčky a nos raketoplánu ji nemůže vyzvednout. Při šití s ​​rovnoměrnou tloušťkou a bez těžkého torze používejte vysoce kvalitní vlákna a vyberte svou velikost pro použitou jehlu a látku.
 • Poškozená deska jehly. „Zlomená“ díra v desce přitahuje v desce dovnitř tkaniny, která nedovoluje volnému pohybu nit a tvoří nezbytnou smyčku. V tomto případě může pomoci pouze úplná výměna jehly.

Pokud jste zkontrolovali všechny tyto důvody a auto stále demonstruje nesprávnou linii, musíte zkontrolovat mezeru mezi uchem a nosem raketoplánu. Bude to snazší dělat s lupujícím sklem.

 • Nainstalujte operaci „přímý řetězec“.
 • Odstraňte jehlou desku a upínač tlapka.
 • Maximalizujte jehly. Zvedněte jehlu o 1,8-2 mm. V tuto chvíli by měl být nos raketoplánu o 1,1-2 mm vyšší než uši a vzdálenost mezi nimi (vůle) by měla být od 0,15 do 0,25 mm. Maximální přípustná hodnota je 0,3 mm, větší indikátor nedovolí nosu zachytit smyčku horního vlákna.

Pokud jste přesvědčeni o nepravidelných hodnotách mezery, zařízení bude vyžadovat mechanické úpravy. Doporučujeme vám, abyste takovou práci svěřili profesionálovi, zejména pokud je auto v záruční službě.

Uvedené důvody vám pomohou zjistit, proč šicí stroj začal při šití procházet stehy. Před prací zkontrolujte korespondenci jehly, nití a nastavení napětí a také nezapomeňte pravidelně čistit auto z odpadu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS