Značky plastových pokrmů pro mikrovlny

Jaká jídla jsou vhodná pro mikrovlnnou troubu?

Dnes najdete mnoho produktů v prodeji, pro výrobu, které jsou použity materiály různých typů. Stojí za zmínku, že ne všechny kontejnery jsou vhodné pro mikrovlnné pece a při nákupu takového vybavení pro dům stojí za to okamžitě přemýšlet o koupi sady jídel

Chcete.li učinit nejsprávné volby, musíte věnovat pozornost řadě jemností a nuancí

Vyberte a vyberte jídla pro mikrovlnnou troubu, která je potřeba:

 • Byla co nejsilnější;
 • Mohlo by být odolné vůči vysokým teplotám bez tvorby trhlin;
 • Zároveň to bylo bez přidělování žíravých látek, které by mohlo vést k otravě.

Někteří věří, že v mikrovlnné troubě můžete použít absolutně jakékoli skleněné a smaltované variace, ale musíte si pamatovat úroveň propustnosti. Nejlepší možností je sklenice skla, na které není kresba. V nádobí nemůžete vařit ani zahřát jídlo, na nichž je kovový postřik, a proto je přísně zakázáno používat nádobí se zlaceným, stříbrným nebo měděným vzorem. Jejich použití vyvolává tvorbu elektrických výbojů uvnitř zařízení.

Nádobí pro mikrovlnnou troubu by měla být velmi odolná

Označování naznačuje, že produkt je vhodný pro mikrovlnnou troubu. Vhodná plastová jídla jsou umístěna podle ikon PP nebo Rs, stejně jako odznak s vlnami. Je vhodné si vybrat, že jídlo, které má víko s malou dírou, skrze které vychází vyhřívaný vzduch

Při výběru nádobí musíte věnovat pozornost tomu, jaký bude tvar mísy, protože je žádoucí používat zaoblená, oválná nebo válcová jídla. Vysoké strany jsou zcela nevhodné a pokud má nádoba ostré rohy, pak to způsobí suchost připraveného produktu

Stejně důležité je zvolit si velikost pokrmů, protože umístění by mělo být vhodné, takže při práci se mikrovlnné okraje neléčí ke stěnám zařízení

Použití jídel v troubě, mikrovlnné troubě a desce

Povoleno používat v elektrické troubě.

Je povoleno používat v plynové troubě.

Tato ikona umožňuje použití jídel v troubě.

Tato ikona umožňuje použití jídel v troubě ne vyšší než stanovená teplota.

Vhodné pro použití na plynovém sporáku.

Je možné použít v mikrovlnné troubě.

Vhodné pro použití na elektrických kamnech.

Je přípustné použít na sporáku se skleněnou keramikou.

Vhodné pro použití na destičkách se skleněnou keramikou.

Je možné použít na indukční sporák.

značky, plastových, pokrmů, mikrovlny

Lze použít na indukční kamna.

Nelze použít na indukční sporák.

Používá se na halogenových destičkách.

Vhodné pro použití na halogenové desce.

Jiné charakteristiky

„Ryumka-Vilka“ je nejdůležitější ikona, která ukazuje vhodnosti plastových jídel pro potraviny. Pokud je tato ikona překročena nebo zcela nepřítomná na plastu, pak takové výrobky nejsou navrženy pro potravinářské výrobky.

Umytí v myčce nádobí je povoleno.

Mytí v myčce nádobí je nepřijatelné.

Toto označení naznačuje soulad produktů s nezbytnými pokyny (sanitky, elektronika).

Na stěnách nádobí je nakreslena naměřená stupnice.

Šok.rezistentní. Praskliny a poškození jsou nemožné. Odolnost proti šokům je 2krát vyšší a 3krát vyšší než odolnost vůči škrábancům ve srovnání s produkty Faor, Fayan a keramiky. Skutečná ochrana během přepravy zboží. neexistuje žádné riziko rozbitých pokrmů.

Přírodní materiál je pro zdraví neškodný. Hygienické o 100% kvůli absenci pórů. Neobsahuje vůni, t.na. Růst bakterií je nemožný. 100% přírodní materiál podléhá zpracování.

See also  Jak nakonfigurovat čas na mikrovlnné troubě Elenberg

Označení plastových jídel

Ikony na nádobí poskytují uživateli podrobné informace o tom, jak tento nebo tento produkt správně používat.

Ikony znamenaly metody přípravy

Označení plastových kontejnerů může také záviset na metodě jeho použití. Toto je často malá ikona dole nebo od konce.

Pro mikrovlny

Označení plastových nádob, což znamená, že nádobu může být použita v mikrovlnné troubě, musí být přítomna na samotném produktu. Obvykle se jedná o miniaturní obraz mikrovlnné trouby.

Pokud kontejner ukazuje trojúhelník tří šipek uvnitř, který je zadán číslo 6 a písmena PS jsou umístěna zdola, znamená to, že materiálem kapacity je výroba polystyrenu. Je zakázáno zahřívat nádobu tohoto materiálu v mikrovlnné troubě a používat jej k investování horkých produktů. I při minimálním vytápění emituje polystyren velmi nebezpečné látky pro zdraví.

Pro bezpečné vytápění nádobí v mikrovlnné troubě byste měli používat speciální jídla. Na víku nebo na dně takových nádobí je stigma písmen PP a PC, stejně jako malá ikona ve formě vln nebo obrazu samotné mikrovlnné trouby.

Aby plastové nádoby pro mikrovlny sloužily pro dlouhé a bezpečné zdraví, neměli byste je podléhat ostrým teplotním rozdílům. Získání studené nádoby z chladničky, neprodleně ji nezahřejte, je nutné nechat misky zahřát na teplotu místnosti.

Znaky, které označují nuance provozu

Ne všechny ikony zobrazené na plastové kontejneru jsou známé obyčejnému kupujícímu.

Znamení zobrazující zelenou bodu uvádí, že výrobce těchto produktů je zahrnut v systému likvidace ekologického nátěru. Značky zahrnuté do tohoto systému Finance Projekt německého zpracování plastů. Mnoho výrobců však uvádí zavádějící zákazníky a dává značky na své výrobky, přestože s tímto systémem nemají nic společného.

Ikona ve formě trojúhelníku vytvořeného třemi šipkami znamená, že kapacita byla vyrobena z opětovného zpracovaného plastu. Uvnitř trojúhelníku lze znázornit čísla, která označují typ zpracování:

  od 1 do 19. zpracování plastových výrobků;

Křížená mikrovlnná trouba znamená zákaz používání kontejnerů v mikrovlnkách. Rovněž stojí za zmínku, že všechna jednorázová jídla jsou zakázána zahřát v mikrovlnné troubě a re.use. Kód povolení pro opětovné použití takových kontejnerů je zaznamenán na samotném produktu. Patří sem pouze kontejnery s označováním 2 (HDPE) a 5 (pp).

Znamení ve formě sněhových vloček označuje nádobí, které lze použít k zmrazení produktů. Také často výrobci označují teplotní rozsah, který vydrží kapacitu.

Kontejnery, které zobrazují podmíněné znamení ve formě nádobí pod sprchou, lze umýt v myčce nádobí.

Tipy pro výběr mikrovlnných jídel

Pro zakoupená jídla pro jakékoli režimy přípravy v mikrovlnné troubě je lepší trvat univerzální nebo nezmáčky, když si vyberete takové režimy s konvekcí, grilem nebo kombinováním, pokud dojde k účinku vysokých teplot.

 • Je lepší brát produkty odolné proti teplu (mělo by vydržet více než 220 ° C, optimálně až do 300 ° C).
 • Stěny produktů by měly předávat mikrovlny bez rušení. to znamená, že nebýt příliš tlustý, nemají žádné inkluze ani povlaky s kovem.
 • Mělo by to být celé, vzduchové bubliny uvnitř materiálu nebo vady nejsou také povoleny.
 • Test vytápění. vybraná nádoba je naplněna vodou, zahřívá se z minuty do varu. Ideální jídla budou středně horká s vařenou vodou nutrie.

Mikrovlnná trouba otevírá neomezené možnosti hostitelky s fantazií. Mnoho režimů, programovací funkce a v cíli. téměř jakékoli jídlo při zachování prospěšných látek v minimálním čase.

Zatímco ve vědeckých a téměř vědeckých kruzích existují spory o výhodách nebo nebezpečích mikrovlnné trouby, ženy v domácnosti se zahřejí a dokonce v ní vaří jídlo. Abychom snížili pravděpodobnost poškození zdraví v důsledku nesprávně vybraných jídel, řekneme, jaké materiály jsou povoleny a které mohou vést k otravě a mít mutagenní a karcinogenní vlastnosti.

See also  Jak nastavit čas na daewoo mikrovlnné troubě

Potravinářský plast

Ne každý druh je vhodný pro mikrovlnnou troubu. Je možné umístit produkt do kamery zobrazené na dně odpovídajícího značení. I když existuje takové znamení, je lepší zahřát se v plastové misce a ne vařit. Cukr a tuk se zahřejí nad teplotou vydrženou plastem, což povede k jeho deformaci a uvolnění těkavých komponent.

Typy plastu a značení

Plast, který se odebírá ke zpracování, kdekoli je samostatný sběr odpadu:

Nejčastěji se s ním setkáváme.

Například měkké a mléčné nápoje, připravené.vyrobené omáčky, kosmetika, prášky jsou v něm zabaleny. Pat lze snadno zjistit podle konvexního bodu na dně láhve.

Pozor: Lahve rostlinného oleje se také vyrábějí z „jednoho“, ale zřídka je berou (olej proniká plastem a komplikuje zpracování). Takové nádoby můžete použít pouze jednou: s opakovaným použitím materiál emituje ftalát. toxickou látku, která negativně ovlivňuje játra, ledviny, reprodukční orgány, endokrinní a nervový systém

Takové nádoby můžete použít pouze jednou: s opakovaným použitím materiál emituje ftalát. toxickou látku, která negativně ovlivňuje játra, ledviny, reprodukční orgány, endokrinní a nervový systém.

PEHD (HDPE) nebo PEVP. Polyethylen s vysokou hustotou

Tento plast se nachází v pevné formě nebo ve formě filmu.

Z toho například šustící tašky, láhve pro kosmetiku, kbelíky, dětské hračky z nich jsou vyrobeny. Produkty z tohoto typu plastu snadno rozpoznávají charakteristický podélný šev na dně.

Takové nádoby můžete použít několikrát, ale materiál může uvolňovat formaldehyd. bezbarvý plyn, který negativně ovlivňuje respirační systém, kůži a nervový systém.

LDPE nebo PEBD. Polyethylen s nízkou hustotou

Téměř všechny balíčky jsou vyrobeny z toho, včetně odpadků, potravinářského filmu, součásti balení pro domácnosti.

Materiál je téměř neškodný, ale když je zahřátý a v procesu rozkladu, emituje formaldehyd.

Z toho vyrábějí brýle na jogurty, tašky pro Bukhankaa a obiloviny, dětské bradavky, balení pro dětskou výživu, plenky, nádoby na jídlo, nápoje na nápoje, tablety, stříkačky, dětské hračky, dětské hračky, dětské hračky.

Materiál je téměř neškodný, ale když je zahřátý a v procesu rozkladu, formaldehyd emituje.

Z toho například pěnové substráty pro plátky, zeleninu a ovoce, balení pro vejce, pěnu, zvukové kazety a krabice pro CD jsou z nich vyrobeny dětské hračky.

Doporučuje se používat pouze jednou: s opakovaným používáním, vytápěním nebo v kontaktu s určitými produkty emituje styren, který negativně ovlivňuje funkci jater a ledvin, na oběhu, nervové systémy.

Z toho například nádoby na potraviny a potravinářský film, dětské hračky, plastové okna, strečové stropy, nábytek, trubky, ubrusy a záclony pro koupelnu, linoleum a umělou pokožku, z nich se vyrábějí nádoby na technické tekutiny.

Kontraindikováno pro jídlo, ale stále se používá. Pro jiné účely můžete použít mnohokrát.

Neviditelné zlo: bisfenol A, vinylchlorid, fluláty a možná kadmium. Při spalování se rozlišuje dioxin. vysoká toxická látka, která negativně ovlivňuje reprodukční a imunitní systémy, způsobuje hormonální poruchy a rakovinu.

Například dětské lahve a hračky, průhledná jednorázová zařízení, opakovaně použitelné lahve na vodu a lahve pro chladič, CD a DVD, kombinované obaly jsou z nich vyrobeny.

Po častém mytí nebo při zahřátí se rozlišuje bisfenol A nebo Luoren-9-bisfenol (BHPF), což negativně ovlivňuje mozek, reprodukční a endokrinní systémy.

Jak vidíte, plastové značení je celá věda. Je stále komplikováno skutečností, že:

 • Značení není na všech plastových výrobcích;
 • V Rusku neexistuje žádná legislativa, která reguluje značení a navíc kontroluje jeho dodržování materiálu;
 • Zpracování je energeticky intenzivní proces, který je obvykle konzumován neretuřitelnými zdroji energie;
 • Plastové zpracování nás zcela nezmizí z domácího odpadu. Dříve nebo později se materiál dostane na jeviště, kdy již nemůže být zpracován.
See also  Je možné dát konvici na mikrovlnnou troubu

Požadavky a dešifrování značení

Všichni výrobci obecně přijímají standardy. Hlavní pravidlo výrobce. materiál by neměl reagovat s jídlem. Jmenovitě by to nemělo mít vliv na změnu vůně, barvy, chemického složení.

PTE (Pete). Polyethyleterftalat. Syntetický materiál, který je navržen tak, aby vytvořil úzcenou nádobu pro obalové oleje, šťávy, minerální vodu, jednorázové nádoby. K dispozici pro recyklovatelné výrobky. Sekundární použití bez zpracování je nežádoucí, může způsobit odchylky v práci systémů lidského těla při uvolňování ftalátů. Přiřadil číslo 1.

HDPE (PE HD). Polyethylen s vysokou hustotou. Balení lahví, bank, kbelíků, baňky, kanálové pro dlouhé skladování mléčných výrobků. Za určitých podmínek rozlišuje karcinogeny a formaldehyd, extrémně nebezpečný. Přiřadil číslo 2.

PVC (V). polyvinylchlorid. Ne nádoba na potraviny. Vybere řadu škodlivých ingrediencí. Tanky pro detergenty a nekonečné tekutiny se vyrábějí. Film zabalení produktu. Přiřadil číslo 3.

LDPE (PBD). Polyethylen s nízkou hustotou. Produkty, které nechodí na jídlo, jsou baleny. Používá se v kosmetickém průmyslu. Přiřadil číslo 4.

PP. polypropylen. Produkované pro obaly potravy. Nádoby na potraviny se vyrábějí. Může být vícenásobné, průhledné. Vícenásobná operace je charakteristická. Přiřadil číslo 5.

PS. Polystyren. Jsou zahrnuty do kompozice jako přísada do směsi, aby vytvořily víčka pro jednorázové šálky, zařízení pro stravování. Číslo 6 je uděleno.

O (oter). polykarbonát a další. Opakovaně použitelné dětské lahve. Přiřadil číslo 7.

značky, plastových, pokrmů, mikrovlny

Trojúhelníkové znaky na jiných materiálech

V rámci označování papíru, skla, kovu a dalších materiálů nemá smysl, protože se vzácnými výjimkami pro zpracování můžete vše projít. Ale pro obzvláště zvědavé jsme připravili nejoblíbenější možnosti označení papíru, skla a kovu.

 • 20–22 (PAP). lepenka a papír. Krabice z technologie, kosmetiky, produktů; Pohlednice, knihy, časopisy a noviny, obálky, papírové sáčky, tiskový papír. Všechno lze předat ke zpracování.
 • 40 (Fe). plechovka: plechovky, sprejové plechovky. Konzervované plechovky mohou být stanoveny ke zpracování, ale plechovky nejsou přijímány všude.
 • 41 (ALU). Hliník: Banky na nápoje a fólii. Lze předat ke zpracování, ale fólie se bere velmi zřídka.
 • 70–74 (GL). sklo a GlassOtar. Bezbarvá průhledná, zelená, hnědá, světle hnědá a tmavě hnědá láhev. Banky a láhve lze předat ke zpracování.
 • 81–84 (s/pap). kompozitní materiály: vícevrstvé balení papíru, plast a někdy kovové. Takové balení se nazývá „tetrapak“ nebo „čistokrevné“ a používá se například pro šťávy a mléčné výrobky. Lze předat, ale zpracování je velmi obtížné a drahé.

Moderní život je těžké si představit bez plastu. Plastové nádoby se zbavují potřeby vložit hrnce a pánve do ledničky, je vhodné si dát oběd, aby s vámi pracoval a zahřál je v mikrovlnné troubě.

Výrobky a nápoje v plastových nádobách jsou levné. Jsou snadné a pohodlné je přepravovat a substráty a lahve plastu lze znovu použít. Při nákupu však byste měli vždy věnovat pozornost označení a zvolit bezpečný typ plastu označujícího BPA zdarma.

A věnujete pozornost plastovým značením? Jaký typ je nejčastější? Řekněte nám o tom v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS