Znaménko lze umýt v myčce

Ikona pro mytí v myčce

Potravinářský plast a tepelně odolný silikon Perfektně přenášet vytápění, vystavení vlhkosti a zpracování agresivní chemie. Teoreticky v myčce mohou být plastové nádoby promyty bez omezení. To je obvykle tak, ale ne vždy. Na nádobí musí být přítomna značkou, která umožňuje použití myčky nádobí. Pokud neexistují žádné identifikační signály na nádobí, měli byste si vytvořit vizuálně jeho pevnost.

Označení a dekódování

Vím, že dešifrování těchto označení je důležitý nejen, aby nenazkaly nádobí nebo techniku.

Takže například ne všechny plastové nádoby mohou být vloženy do mikrovlnné trouby, některé s dlouhým ohřevem mohou být odděleny pro jedovaté látky.

Zvažte, které symboly na plastových nádobách, pánvi a jiné nádobí.

Indukční, skleněné keramické a jiné desky

Pokud se s konvenčními elektrickými nebo plynovými problémy s výběrem pánve nebo pánve se obvykle nestane, pak moderní skleněné keramické, halogenové a indukční povrchy vaření ukládají určité požadavky na provoz. Při použití nevhodných kapacit může povrch rozptýlit, zbarvené, špatně teplé (pod indukcí). Chcete-li najít požadované pokrmy při nákupu, věnujte pozornost takovému označování.

Další znaky se mohou také setkat.

Značení myčky (PM)

Ne všechny položky mohou být umyty v myčce, t.na. PM detergenty působí více agresivně. Díky speciálním výměníkům můžete zjistit, co můžete, a co nelze umístit do fotoaparátu myčky nádobí.

umýt, myčce

Plastová nádobí

Jeho nesprávné vykořisťování plné hmoty nejen poškozením, ale také otravy toxické látky, které mohou být přiděleny, když je vyhřívaný nebo dlouhodobý použití.

Každý plastový výrobek má svůj vlastní tajný kód, který určuje stupeň bezpečnosti jeho použití za určitých podmínek.

Chcete-li zjistit, zda je možné zahřáté potraviny v plastové nádobě, viz další značka na označení mikrovlnné trouby.

Mikrovlnná trouba

Tepelně odolný plast může být absolutně bezpečný po zahřátí v mikrovlnné troubě. Aby nedošlo k propuštění specifik teplotního režimu a dalších nuancí, postačuje věnovat pozornost následujícím piktogramům.

See also  Kde usnout v myčce bosch

Trouba

Kromě obvyklých plechů na pečení železa pro troubu existuje mnoho dalších výhodných forem pro pečení různých velikostí a materiálů. Pro položky, které budou použity v troubě, je důležitá jejich tepelná odolnost.

Další znamení

Kromě desek, mikrovlnné trouby a myčky nádobí, můžete splňovat další piktogramy, které označují možnost skladování v chladničce a zmrazení, možnost využití pro děti, certifikace a t.D.

Plastová klasifikace

Potravinářský plast je jedním z typů plastů, uznávané jako podmíněné přípustné pro kontakt s potravinami. Je určen pro skladování nebo jíst potraviny a má funkce, které vám umožní zpomalit, částečně odstranit nebo minimalizovat uvolňování toxických látek. Takový plast se nazývá potraviny. Má jeho Marku.

Chcete-li se dozvědět, že tento plast je jídlo, je možné na příslušném štítku. na všech předmětech existuje určité logo. Všechny značky na plastových nádobách mají dekódování, ale je možné určit, že plast je potraviny, budou jen pomoci nečíslí a ikony samotné jsou na nádobí. Tato ikona má formu grafického symbolu ve formě 3 šipek, společně tvoří trojúhelník. Uvnitř každého trojúhelníku je určitá číslice (od jedné do sedmi), existují nápisy níže. Vyhledávání tohoto nápisu a ikona následuje dno plastového obalu. Pokud výrobek nemá takové označení, pro potravinářské výrobky k použití tento výrobek je zakázán.

Značka učení

Na většině nádobí vyrobených (nejčastěji na dně) je značení s pokyny pro péči. Pokud se ikony na samolepkách označuje, že nádobí jsou vhodná pro mytí v automatickém režimu, nejsou překročeny. to znamená, že všechno je v pořádku, můžete bezpečně dát do myčky. Jinak si musíte umýt ruce.

Kromě těchto informací, na grafickém označení je notace maximální a minimální teploty vody, která může výrobek vydržet při mytí. Odolná plastová teplota kapky má zápis od 20 do 200 ° C.

Zajímavý! Jak umýt misku z multicooker v myčce nádobí

Označení a dekódování piktogramů na nádobí

Funkčnost moderních nádobí spolu s technickým pokrokem se rozvíjí rychlé tempo, stojí za to trochu zaostávající za sebou, a vy jste už “ne v trendu”. Odrůda a nejnovější materiály, z nichž výrobci dělají nádobí s nezávadným stálostí šok náš vědomí. Není možné si být vždy vědomi toho, co se na trhu objevují nové položky, ze kterého materiál je vyroben jedním nebo jinými pokrmy a jak je řádně používán k poškození zdraví.

See also  Jak si vybrat Overlock pro domácí použití

Kuchyň Arzenál našich babiček bylo mnohem jednodušší. hliníková pánev, litinová pánev a keramická hrnec a podmínky vaření. na plyn nebo elektrický sporák. Moderní hostesky jsou tak snadné, aby se zbavili! V kuchyni, tolik moderních zařízení. skleněné keramické, indukční desky, mikrovlnné trouby, myčky nádobí. a každá potřebujete “být přáteli”, víte, jaký druh vaření použít, jak ji umýt a za jakých podmínek pro skladování.

Bez encyklopedických znalostí nemohou dělat!

Výrobci se snaží tento úkol zjednodušit, na každé misce dnes můžete najít značkové značky, které říkají, jaká akce, aby byla tato jídla povolena nebo jaké podmínky jsou povoleny a naopak je zakázáno.

Přítomnost určitých symbolů závisí na vlastnostech a vlastnostech materiálu. A tyto nepochopitelné, na první pohled, hieroglyfy musíme vědět, že kompetentně používáme nádobí. Koneckonců, od nevědomosti mohou být škodlivé pro zdraví, zkazit vybavení a nádobí. A chceme být zdraví a přejeme naše oblíbená jídla sloužit co nejvíce.

Seznam výrobků, které mohou být promyty do PMM

Za prvé, doporučujeme se naučit seznam, jaké pokrmy lze umýt v myčce, a po prohlížení možností zakázaných věcí. Začněme:

Každý bod má vlastní podskupinu věcí. Můžete si také přečíst dříve publikovaný článek o neočekávaných věcech, které mohou být ponořeny do PMM.

Umění lhát (ukázka z filmu). Ricky Gervais

DŮLEŽITÉ: Každý výrobce myček označuje seznam jídel, které mohou být ponořeny. Nezapomeňte si přečíst pokyny pro použití.

Seznam výrobků, které mohou být promyty do PMM

Za prvé, doporučujeme se naučit seznam, jaké pokrmy lze umýt v myčce, a po prohlížení možností zakázaných věcí. Začněme:

Každý bod má vlastní podskupinu věcí. Můžete si také přečíst dříve publikovaný článek o neočekávaných věcech, které mohou být ponořeny do PMM.

DŮLEŽITÉ: Každý výrobce myček označuje seznam jídel, které mohou být ponořeny. Nezapomeňte si přečíst pokyny pro použití.

Pravidla pro použití domácích spotřebičů

Nejprve je důležité správně vybrat čisticí prostředek. Pro mytí nemůžete používat gely a prášky pro ruční mytí, tvoří pěnu, která vyvolá nouzové zastavení zařízení. Pro takové vybavení se prodávají speciální prášky a tablety. Poslední možností je nejpopulnější, protože pevná forma prostředků má vlastnosti čištění, oplachování a dezinfekce. Pro křehké výrobky používejte léky s enzymovými látkami schopnými rozpouštěním proteinů, polysacharidů.

Další etapa je důležitá pro správně distribuovat pokrmy, jinak bude vyděšena špatnou kvalitou. Za prvé, produkty jsou vyloučeny z potravinových zbytků, a pak pevně a kompaktně umístěny do stroje tak, aby neinterferovali s otáčením mechanismu, otevření dávkovače a volného pohybu vody.

Tipy, jak umýt nádobí nádobí:

  • Křehké skleněné výrobky, brýle jsou umístěny v horní části, takže se nedotýkají stěn.
  • Další kontaminovaná jídla jsou instalována níže, protože tam je silnější tlak vody. Špinavé výrobky se obracejí vzhůru nohama.
  • Příbory vloženo do speciálního zásobníku. Zástrčky s lžící alternativní, nože jsou umístěny čepelí nahoru.
  • Některé modely sekce se mohou posunout k vložení vázy nebo hlídaček.
See also  Copper Navea při zapnutí horké vody

Ihned po obdržení potravin si můžete stáhnout všechny špinavé pokrmy v technice a zavřít víko. Zbývající částice výrobků nebudou opilé, dokud nová dávka talířů čeká.

Dalším krokem je prášek nebo dal pilulky, v případě potřeby přidejte oslnění, sůl. Dále přichází volba vhodného režimu, všechny možné možnosti jsou napsány v pokynech. Zpravidla používejte standardní program. Eco nebo Ekonomika. Pokud jsou kuchyňské výrobky velmi rozmazané, je lepší zvolit intenzivní dřez, který dokonale čistí. Takový program však spotřebovává spoustu elektřiny a vody. Jemná volba je k dispozici pro čištění křehkých produktů. Pokud hosteska v myčce naložila různé pokrmy, je lepší zvolit jemný režim.

Po dokončení programu budou všechny položky horké, takže byste neměli otevřít dveře hned, je lepší čekat 20-30 minut. Aby se zabránilo proudění vody, nejprve odstraňte nádobí z dolního oddělení, pak shora shora. Po každém začátku stroje, vyčistěte filtry a exteriér může být otřen mokrou houbou.

Po přečtení pokynů a dodržování doporučení shromážděných v článku bude delší dobu prodloužit životnost domácích spotřebičů.

Sklenice a brýle jsou umístěny v horním oddělení. Nejvíce kontaminovaná jídla jsou umístěna v dolním košíku. Příbory jsou umístěny ve speciálním podnosu

| Denial of responsibility | Contacts |RSS