Zpracování chladničky v Sainpinu v LPU

Požadavky na potraviny a Buffy LPU

Předpokladem pro správný stav potravin a bufetu je současný a všeobecný čištění prostor. V měření by mělo být graf denního čištění prostor, hygienických dnů s uvedením času, frekvence, způsobu čištění (praní) a dezinfekce pro čištění.

Prací prostředky a dezinfekční prostředky, které povolují orgány gosanapidovanzor, by měly být aplikovány v souladu s připojenými pokyny a uloženy ve speciálně vyhrazených místech v kontejnerech výrobce. Metody přípravy některých dezinfekčních prostředků jsou uvedeny v dodatku 14.

Aktuální čištění by mělo být provedeno a podle potřeby. V průmyslových workshopech se denně provádí mokré čištění pohlaví s dezinfekčními prostředky. V nemocničních větvích se v bufetu a jídelně čištění podlah s detergenty a dezinfekčním prostředkem provádí po každém jídle. Čisticí podlahy by měly být prováděny s bílým hadříkem s označením na nádobě, kde je uložen, “pro čištění stolů”.

Stěny jsou otírány s použitím detergentů a dezinfekčních prostředků. Stropy čisté s vysavačem nebo mírně navlhčeným hadrem. Okenní rámečky a okenní parapety otřete vlhkostí. Sklenice a lehké vybavení jsou zevnitř alespoň jednou za měsíc, a alespoň jednou za 4-6 měsíců.

Dveře pro zachycení mytí používáním detergentů a dezinfekčních prostředků denně, zejména pečlivě.- Dveřní rukojeti. Dvakrát týdně promyje teplou vodní police, regály, skladové ložnice, bez produktů. Po absolvování čištění, umyvadel, dřezů, žebříky by měly být pečlivě vyčištěny a promyty pomocí dezinfekčních prostředků. Prostory pro domácnost alespoň jednou za směnu jsou opatrně odstraněny mokrou metodou za použití detergentních dezinfekčních prostředků.

Pro čištění podlah výroby, skladových a pomocných prostor se pro toalety používá oddělené sklizně zařízení.- Čisticí inventář s barvou “Signal”. Po dokončení podlahové sklizně na konci změny se čisticí zařízení promyje za použití detergentů a dezinfekčních prostředků, hadrů, hadry jsou nýtovány v tekoucí vodě, suší se a skladovány ve speciálně vyhrazeném místě v jeho čisté formě.

Po každé distribuci potravin v bofepartmánech produkují důkladné čištění s použitím dezinfekčních prostředků. Čisticí zařízení po mytí podlahy se nalije roztokem dezinfekčních prostředků ve stejném kbelíku, který se používá pro čištění, se promyje ve vodě a vysuší.

Pro dezinfekci vysoce fázového inventáře používají rumu s účinným chlorem alespoň 500 mg / l (2% roztok vápna chloru nebo chloru). Pro dezinfekci podlah zimních stěn používají roztoky s Mg / L (1% chlor nebo roztok chloru). Nejvíce kontaminované povrchy jsou dezinfikovány roztoky s účinným chlorem na 400-500 mg / l (2% roztok chlor nebo chlorový roztok) s expozicí 5-10 minut. Čističe by měly být poskytovány v dostatečném sklizni zařízení, hadrech, detergentu a dezinfekčním prostředku. Zvláštní personál a inventář vyniká pro toalety.

Obecné čištění s dezinfekcí a v případě potřeby se provádí dezinsekce a deratizace alespoň jednou měsíčně.

Sanitární a epidemiologické požadavky pro organizaci a provádění dezinfekčních, disinfekčních a deratizačních činností jsou uvedeny v SP 3.5.2.1378-03, SANPIN 3.5.2.1376-03 a s 5.1129-02.

Mytí nádobí v měření a separace Doporučujeme provádět v myčcích nádobí nového vzorku se sterilizačním účinkem. Pro mytí nádobí v myčcích nádobí by měly být použity pouze prostředky speciálně navržené pro tento účel (v souladu s pokyny pro použití, označení na balení a doprovodných dokumentech). V nepřítomnosti nebo nemožnosti použití jejich použití se namočení nádobí provádí ručně. Ve všech podložkách by měly být pokyny pro pravidla mytí nádobí zvýrazněny koncentrací a objemy použitých detergentů a dezinfekčních prostředků. Všechny podložky musí být instalovány záložní elektrotěsy s přívodem vody do mycí lázní.

Prací nádobí je ručně vyrobeno v následujícím pořadí (Satpine 2.jeden.3.1375-03):

mytí nádobí v první mytí aut s odmašťovacími činidly v roztoku s teplotou vody 50 ° C;

mytí nádobí ve druhém promývání dezinfekčními prostředky;

opláchněte nádobí ve třetím prací tekoucí teplou vodou o teplotě menší než 65 ° C;

Sušící nádobí na speciálních policích nebo mřížích.

Umyjte čajové nádobí a příbory:

ponoření do prvního automobilu do roztoku se odmašťováním a dezinfekčním prostředkem;

opláchnutí v druhém mytí nádobí a zařízeních s teplou vodou s teplotou menší než 65 ° C;

Pro dezinfekci nádobí namísto dezinfekčních prostředků může být vaření použito po dobu 15 minut.

mytí v prvním promývání teplé užitkové vody s teplotou menší než 50 ° C;

opláchnutí ve druhém promývání teplé užitkové vody s teplotou menší než 65 ° C;

Sušení na speciálních policích nebo mřížích.

V nepřítomnosti podmínek na sofistikovaném masu a skladování pufrových nádobí, povolených v mytí bofepartments. K tomu je nutné poskytnout další instalaci koupel potřebných velikostí a výběr skladovacího prostoru pro nádobí.

Všechny myčky nádobí (včetně bofů), záložní elektrické teplárny s přívodem vody do mycí lázně musí být instalovány.

Na konci pracovního dne se zpracování všech prostředků pro čištění nádobí provádí v souladu s pokyny pro jejich použití. Vyčistěte nádobí a inventář uložené na stojanech ve výšce alespoň 0,5 m od podlahy. Čisté jídelny jsou uloženy v uzavřených skříních nebo na mříži. Čisté příbory uložené ve speciálních kazetách, zvládá nahoru. Skladování na zvyšovacích zásobníkech není povoleno. Příbory kazety jsou podrobeny sanitárnímu zpracování.

Myčka nádobí umyvadla a velidge pro ucpané stoly na konci čištění vaří po dobu 15 minut nebo namočené v dezinfekčních roztokech.

Zásobníky po každém použití se otírá čistým hadrem. Nepoužívejte deformované podnosy s viditelným znečištěním, trhlinami a tak dále. Na konci práce se zásobníky promyjí horkou vodou s přidáním detergentů a dezinfekčních prostředků, promyjí teplou tekoucí vodou a vysuší. Uložte čisté podnosy ve speciálně určených místech v podobě nemocnicích, odděleně od použitého zásobníku.

Být čistý

Čištění chladničky by měly být pravidelné. Mezi nimi:

 • očistit ze stálých výrobků nebo těch, jejichž konec doby použitelnosti (podle potřeby);
 • Otírání stěn, polic, gumové těsnění, shnilé drobky a jiné malé odpadky. ne méně než jednou týdně;
 • Zpracování s mokrým ubrouskem rukojeti, dveří a stěn zvenčí. také jednou týdně;
 • rozmrazování a pečlivé mytí všech povrchů. každé 3-4 měsíce.

Současné obavy z čistoty chladničky trvá na těch, kteří ji používají. zase. A všeobecného čištění se účastní nebo důvěřují této práci příslušným úřadem “Čisté odborníky”.

V seznamu týdenní povinnosti v chladničce můžete přidat kontrolu nad teplotou v něm (měří se speciálním teploměrem).

To pomůže sledovat a regulovat režim teploty, zabránit zaniknutí poškození výrobku.

Bude v pořádku, pokud pracovní důstojník převzi povinnosti na nákup potravinářského filmu, nástrojů pro odstranění nepříjemného zápachu a další nezbytné věci, které pomáhají udržovat pořadí v chladničce.

A to nejlepší ze všeho, zkuste v chladničce být vůbec žádného znečištění: pokud něco vypuklo nebo rozpadlo. okamžitě ji odstranit.

See also  Jak položit krátké vlasy s fénem kartáčem

Líbilo se mi náš materiál? Přečtěte si další užitečný článek. o tom, jak učinit dohodu o úklidu místnosti: https: // strážhchisticstoty.RU / Čištění / CleanDoc / Dogovor-Uborka-Pomeshenij.html

Zůstaňte u nás, Clear Guardian portál!

Tento článek je věnován přípravě plánu čištění chladničky a lze jej použít na různých objektech. Pokud chcete znát úplné informace o tom. přečtěte si náš článek. Všechny tipy. zde.

Vlastnosti sanitární léčby

Vyčistěte procedurální zdravotní sestra nebo sestru, která je stanovena ve specifické kanceláři. Mělo by mít zkušenosti a mít znalosti, praktikovat základy moderních technologií pro realizaci uklizené a požadavky sansepidemiologického režimu.

Pokud zdravotnický pracovník nevyčistil a speciální briefingy, je zakázáno dovolit před čištěním procesního úřadu. Před provedením zpracování a po jeho dokončení při provádění proudu uklizené je nutné dezinfikovat místnost (křemen).

Na poznámku! Křemcová zařízení jsou schopna zničit alespoň 95% patorálních mikrobů, které jsou ve vzduchu.

Eliminace patogenních mikroorganismů na povrchu nábytku a zdravotnických zařízení se vyskytuje skrze jejich stírání dezinfekce, Deucaster. Je však třeba mít na paměti, že prostředky destruktivní pro mikrobacterie nemusí zabít virové infekce a naopak. Proto musí být pro jejich likvidaci aplikovány různé diskly.

Zajistěte, aby antivirový režim v honeycabbinu následuje, když objekty, které jsou umístěny v místnosti, mají některé biomateriály nemocného pacienta. První krev. Vzhledem k tomu, že může obsahovat protilátky virové hepatitidy a infekce HIV.

Pokud neexistuje kontaminace biomateriály, provádí se pravidelný antimikrobiální režim. S ním aplikovat vhodné srezery. Nutně splňuje algoritmus čištění skříně.

Generování se koná v souladu s plánem harmonogramu. Provádí se v nepřítomnosti pacientů. Den před inventářem je sterilizován:

Žebra musí mít označování. Ubrousky aplikují nejméně 8 ks. pro:

Všechny čisticí prostředky musí být dobře nasávány (s výjimkou vyrážky, která je umístěna v podnicích). Musí být na samostatném místě, používané výhradně pro San Drop Cabinet, pro které jsou určeny. Je zakázáno aplikovat inventář sklizně, označenou “WC” pro zpracování nemocniční komory. Fáze všeobecného čištění procesního úřadu:

 • První ze všech pohybů ze stěn nábytku;
 • Dále od komory vyjmeme potravu, jakýkoliv odpad;
 • Stěny dobře umyjte, věnujte zvláštní pozornost spínačům;
 • Dveře, zámky dveří, rukojeti;
 • Hadr, mokrý v desce, otřete osvětlovací zařízení;
 • promyté radiátory;
 • Nábytek se třel z nečistot a prachu.

Na konci podlah, počínaje dlouhým rohem, důkladně mytí povrchu kolem obvodu, soklem. Pak se umyjte střed místnosti. Praní a soklů se čistí detergentem a kartáčem.

Usnesení hlavního státu Sanitární lékař 24. prosince 2020. 4 “Při schvalování hygienických pravidel společného podniku 2.jeden.3678. 20 “Sanitární a epidemiologické požadavky na provoz areálu, budov, staveb, vybavení a dopravy, jakož i podmínky pro činnost hospodářských subjektů, které se zabývají prodejem zboží, provádějících práci nebo poskytování služeb

V souladu s federálním zákonem 30 let.03.1999 2-FZ “na hygienické a epidemiologické blahobytu obyvatelstva” (zasedání právních předpisů Ruské federace, 1999, 4. 1650; 2020, 9, st. 4504) a vyhláška vlády Ruské federace od 24.07.2000 54 “o schválení nařízení o státní hygienické a epidemiologické službě Ruské federace a nařízení o státní hygienickém epidemiologickém nařízení” (zasedání právních předpisů Ruské federace, 2000, 1. 3295; 2005, 9, st. 3953) Vyhláška:

Schválit hygienická pravidla společného podniku 2.jeden.3678-20 “Sanitární a epidemiologické požadavky na provoz prostor, budov, staveb, vybavení a dopravy, jakož i podmínky pro činnost hospodářských subjektů, které se zabývají prodejem zboží, provádějících práci nebo poskytování služeb” \ t Příloha.

Zadejte hygienická pravidla společného podniku 2.jeden.3678-20 “Sanitární a epidemiologické požadavky na provoz areálu, budov, staveb, vybavení a dopravy, jakož i podmínky pro činnost ekonomických subjektů zabývajících se prodejem zboží, provádějících prací nebo poskytování služeb” s 01.01.2021.

Nastavte dobu platnosti hygienických pravidel společného podniku 2.jeden.3678-20 “Sanitární a epidemiologické požadavky na provoz areálu, budov, staveb, vybavení a dopravy, jakož i podmínky pro činnosti hospodářských subjektů zabývajících se prodejem zboží, provádějících prací nebo poskytování služeb” na 01.01.2027.

Rozpoznat neplatné s 01.01.2021:

Usnesení hlavního státu Sanitární lékař Ruské federace z 30.01.2003 “o zavedení Sanpin 2.jeden.2.1188-03 “(registrovaný Ministerstvem spravedlnosti Ruska 14.02.2003, registrace 219);

Rozlišení hlavního státu Sanitární lékař Ruské federace z 18.05.2010 8 “o schválení SANPIN 2.jeden.3.2630-10 “Sanitární a epidemiologické požadavky pro organizace provádějící lékařské činnosti” (registrované Ministerstvem spravedlnosti Ruska, registrace # 09.08.2010 8094);

Položka 3 usnesení hlavního státu Sanitární lékař Ruské federace z 10.06.2016 6 “o změnách některých hygienických a epidemiologických pravidel, pokud jde o uvedení terminologie používané v nich v souladu s federálními zákony od 21.jedenáct.2011 23-фз “na základě zdraví občanů zdraví v Ruské federaci” a od 12.04.2010 1-FZ “o cirkulaci léčiv” (registrovaných na Ministerstvu spravedlnosti Ruska 22.06.2016 2606);

Rozlišení hlavního státu Sanitární lékař Ruské federace od 04.03.2016 7 “o změnách SANPIN 2.jeden.3.2630-10 “(registrovaný Ministerstvem spravedlnosti Ruska 15.03.2016, registrace 1424);

Registrovaný na Ministerstvu spravedlnosti 30.prosince 2020.

Sdružené postposition státní hygienické sanitární hygienické federace 24.12.2020. 4

I. Aplikační oblast

jeden.jeden. Skutečná hygienická pravidla (dále jen. Cílem pravidel je chránit životnost a zdraví obyvatelstva, zajištění bezpečnosti a (nebo) neškodnosti pro osobu faktorů stanoviště, předcházet vzniku a distribuci infekčních, neinfekčních onemocnění a stanovení hygienických epidemiologických požadavků na výkonnost práce a poskytování hotelu, lékařské, domácnosti, sociálních služeb, služeb v oblasti kultury, sportu, volnočasových aktivit, zábavy, prodeje výroby zboží a technických osob pro osobní a domácí potřeby (dále jen. Služby), jakož i pro ty, které používají obchodní subjekty, budovy, zařízení, vybavení a vozidla.

jeden.2. Tato pravidla jsou povinná pro provádění jednotlivců a právnických osob, které poskytují služby populaci v Ruské federaci uvedené v odstavci 1.1 těchto pravidel (dále jen. Podnikatelské subjekty).

II. Obecné požadavky

2.jeden. Ekonomický subjekt v souladu s činnostmi prováděnými na poskytování služeb veřejnosti by měl provádět kontrolu výroby nad dodržováním sanitárními pravidly a hygienickými normami, sanitárními anti-epidemickými (profylaktickými) činnostmi s laboratorním výzkumem a měřením se zapojením zkušebních laboratorních center akreditovaných v národním akreditačním systému v souladu s právními předpisy Ruské federace 1.

2.2 budovy, budovy, stavby, prostory používané podnikatelskými subjekty musí být vybaveny systémy studených a teplých vod, drenážními systémy.

Vzhledem k absenci centralizovaného systému přívodu vody a odvodnění, budov, budov, zařízení používaných podnikatelskými subjekty, by měly být vybaveny non-centralizovanými (autonomními) systémy z chladného a horkého vodovodu, drenáže, s odpadním vodním sestupem do místních čistíren odpadních vod.

V nepřítomnosti horkého centralizovaného přívodu vody může být instalována voda.

2.3. Voda používaná v ekonomických a vnitrostátních účelech musí splňovat hygienické normy.

Není dovoleno používat vodu z topného systému pro technologické, stejně jako domácnost.

2.4. V areálu jsou poskytovány parametry mikroklima, výměny vzduchu definovaných požadavků hygienických standardů.

Ve vzduchu se nesmí mít maximální přípustné koncentrace znečišťujících látek určených požadavky hygienických standardů.

2.5. Úrovně přírodního a umělého osvětlení, insolace, hluku, vibrací, elektromagnetických polí v prostorách ekonomických subjektů musí splňovat hygienické normy.

Sanitární a epidemiologická pravidla společného podniku 3.3.2. 3332. 16 “Podmínky přepravy a skladování imunobiologických drog

I. Aplikační oblast

jeden.jeden. Skutečná hygienická a epidemiologická pravidla (dále jen. Pravidla) stanoví požadavky na komplex organizačních, sanitární-anti-epidemie (preventivní) opatření, která zajišťuje bezpečnost a bezpečnost kvality imunobiologických léčiv (dále jen ILP) určené pro imunoprofylaxe, imunoterapii a diagnostiku onemocnění a alergiky podmínky při přepravě a uložení.

See also  Jak vypnout zahřívání na boschu kotle

jeden.2. Shoda s epidemiologickými pravidly je povinná v celé Ruské federaci pro státní orgány Ruské federace, státní orgány základních subjektů Ruské federace, místních samospráv, právnických osob, jednotlivých podnikatelů, občanů.

jeden.3. Kontrola nad prováděním těchto hygienických a epidemiologických pravidel se provádí v souladu s právními předpisy Ruské federace orgánů schválenými pro provádění federálního státního hygienického a epidemiologického dohledu

2.jeden. Sanitární a epidemiologická pravidla stanovují obecné požadavky na podmínky přepravy a skladování všech skupin ILP, postup pro přepravu a skladování ILP od okamžiku jejich výroby před použitím v lékařských organizacích, jakož i požadavky na vybavení, což zajišťuje bezpečnost původní kvality a bezpečnost ILP a postup pro použití tohoto zařízení.

2.2. Zachovat vysokou kvalitu a bezpečnost ILP, komplexu organizační, sanitární, anti-epidemie (preventivní), technické, kontrolní a dohledu, vzdělávacích a metodických opatření, která zajistí optimální podmínky pro přepravu a skladování ILP ve všech fázích (úrovně) ) jejich pohybu od výrobce do spotřebitele (“Cold Chain”) (aplikace na pravidla).

2.2.jeden. První úroveň. Dodávka ILP od výrobce do organizace velkoobchodního obchodu s léky, včetně fáze celního odbavení.

2.2.2. Druhá úroveň. Skladování ILP s velkoobchodním obchodem s léky a poštovné ILP na jiné velkoobchodní organizace drog, městských a okresních (venkovských) lékárenských organizací, zdravotnických organizací, individuálních podnikatelů, kteří mají licenci pro farmaceutické nebo lékařské činnosti.

2.2.3. Třetí úroveň je skladování Městských a okresních organizací ILP (venkovských) (venkovských) farmaceutických organizací, zdravotnických organizací, individuálních podnikatelů, kteří mají licenci na farmaceutické nebo lékařské činnosti a dodání ILP lékařských organizací nebo jejich oddělených divizí (například okresní nemocnice, Ambulantní, klinika, mateřské nemocnice) nebo jiné organizace (například lékařské úřady vzdělávacích a jiných organizací) pomocí ILP, stejně jako maloobchodní prodej ILP.

2.2.4. Čtvrtá úroveň je skladování ILP v lékařských organizacích nebo jejich oddělených divizích (například okresní nemocnice, ambulantní, kliniky, mateřské nemocnice), jiné organizace (lékařské kanceláře vzdělávacích a jiných organizací), kde se používají ILPS.

2.3. Během přepravy a skladování ILP na všech úrovních “studeného řetězce”, jakož i uplatňování ILP, vedoucí organizace (individuální podnikatel) organizuje a zajišťuje, že požadavky stanovené touto pravidly pro podmínky pro dopravu a \ t Skladování ILPS, které zaručují bezpečnost kvality ILP.

2.4. V organizacích provádějících skladování a přepravu ILP na všech úrovních “studeného řetězce”, odborníci, kteří byli instruováni, aby zajistili bezpečnost kvality léčiva a chránili jej před vlivem škodlivých faktorů v oblasti životního prostředí. Instruktážní specialisty se konají každoročně se značkou ve zvláštním časopise.

III. Požadavky na teplotní režim přepravy a skladování ILP

3.jeden. Při přepravě a skladování ILP musí být dodrženy podmínky pro zajištění bezpečnosti léčiva a ochrany z dopadu škodlivých environmentálních faktorů (teplota, vlhkost, světla), od poškození skupin, primární a sekundární balení ILP.

3.2. Přeprava a skladování většiny ILPS, včetně rozpouštědla obsahující rozpouštědlo, se provádí při teplotě v rozmezí od 2 ° C až 8 ° C včetně.

3.3. Při teplotách je možné ukládání živé orální polio vakcíny (OPV) na první a druhé úrovně.20 ° C a nižší nebo při teplotách v rozmezí od 2 ° C až 8 ° C včetně; Při přepravě OPV vakcíny při teplotách od 2 ° C až 8 ° C se následná opětovná zmrazení nechá teplota.20 ° C a níže.

3.4. Není dovoleno zmrazit adsorbované léky obsahující adjuvanty (kašle-difterijní tetanomie vakcína, difterijní tetanomie anatoxin, vakcína proti hepatitidě B a A, podjednotkové chřipky vakcíny, inaktivované polyomelitidové vakcíny), jakož i rozpouštědla pro vakcíny při přepravě a skladování.

3.5. Ve čtvrté úrovni “studeného řetězce” by měly být všechny ILP, včetně rozpouštědel pro vakcíny, uloženy v chladničce při teplotě v rozmezí od 2 ° C až 8 ° C včetně.

3.6. Při určování způsobu dopravy a skladování imunobiologického léku je nutné řídit pokyny pro jeho použití.

IV. Požadavky na vybavení pro “chladicí řetězec”

4.jeden. V systému “Cold Chain” se používají následující typy zařízení:

Zařízení pro přepravu ILP;

Zařízení pro monitorování teplotního režimu skladování a přepravy ILP.

4.2. Povlak vnitřního a vnějšího povrchu zařízení používaného v systému “studeného řetězce” by měl být odolný vůči působení detergentů a dezinfekčních prostředků.

4.3. Pro nepřetržitý provoz chladicího zařízení a elektrických zařízení pro řízení teplotního režimu je nutné zajistit stabilitu napětí v napájecích mřížkách provádějících napájení tohoto zařízení, jakož i možnost napájení na záložní schémačce nebo Automatické připojení autonomního napájecího systému (elektrické generátory nebo baterie).

Organizace opatření pro prevenci nemocničních infekcí v porodnickým nemocnicích

jeden.jeden. Tato kapitola stanoví základní požadavky na komplex organizačních, lékařských a preventivních opatření (preventivní) opatření, která zajišťuje prevenci vzniku a distribuce mineralizovaných infekčních onemocnění v nemocnicích (oddělení) porodního profilu terapeutických organizací, perinatální centra.

jeden.2. Zodpovídá za organizaci a kontrolu nad prováděním komplexu sanitárních anti-epidemických opatření pro prevenci a kontrolu mineralizovaných infekcí v generické instituci je vedoucí MO, porodnická nemocnice (separace). (Bod v redakční kanceláři vstoupil v platnost dne 4. července 2016 usnesením hlavního státu Sanitární lékař Ruské federace ze dne 10. června 2016 n 76.

jeden.3. Organizace opatření pro prevenci mineralizovaných infekcí provádí náměstek hlavního lékaře pro epidemiologickou práci (epidemiolog). V nepřítomnosti doktorského epidemiologu je tato práce přidělena náměstku hlavního lékaře.

jeden.4. S cílem kontrolovat infekce v nemocničních nemocnicích v porodnicové nemocnici (oddělení) nařízením v usnesení, Komise o prevenci WBI v čele s hlavním lékařem nebo zástupcem terapeutické práce, jehož autorita je distribuována do všech nemocnic a nemocniční služby. Ve své činnosti se Komise řídí nařízením vyvinutými a schválenými pro konkrétní instituci.

jeden.5. Komise zahrnuje: zástupce hlavního lékaře pro epidemiologickou práci (zástupce hlavního lékaře pro lékařskou práci), epidemiolog a / nebo asistent epidemiolog, vedoucí strukturálních jednotek, domácí stojící, bakteriolog, patolog, klinický farmakolog. V případě potřeby jsou pozváni další specialisté. Setkání Komise se konají nejméně jednou čtvrtinu.

jeden.6. Hlavní lékař porodnické nemocnice (separace) pořádá pokyny pro zdravotníky, aby dodržovaly preventivní a hygienická a anti-epidemická opatření, po němž následovala doba montáže dvakrát ročně.

jeden.7. Při přiznání práce v porodnických nemocnicích (pobočkách) jsou zdravotníci kontrolovány lékaři: terapeut, zubař, otolaryngolog, dermatovenenerolog a gynekolog (dále jen rok). Další lékařské vyšetření provádějí svědectví.

Všichni zdravotníci, kteří přímo poskytují lékařskou péči a péči o pacienty, podléhají následujícím průzkumům:

X-ray vyšetření pro tuberkulózu. mletí fluorografie hrudníku (dále jen jeden rok);

Krevní test pro hepatitidu C (dále jen jeden rok);

Studium krve pro hepatitidu v neviditelném (dále jen 1 rok), štěpy jsou zkoumány po 5 letech, pak ročně v případě neexistence revakcinace;

Krevní výzkum infekce HIV (později. jednou ročně).

Krevní testy na syfilis (později. jednou ročně);

Studium stěrů pro kapavku (později. jednou za rok).

Další diagnostická studie se provádějí v závislosti na identifikované patologii v lékařském personálu. Výsledky průzkumu jsou zapsány do osobního lékařského záznamu.

jeden.osm. Personál porodnických nemocnic (kanceláří) musí být očkován v souladu s národním preventivním očkovacím kalendářem.

jeden.devět. Průzkum personálu na podmíněné a patogenní a patogenní flóře se provádí epidemiologickými indikacemi. Zkoumání zdravotnického personálu na přepravu zlatého stafylokoku se provádí v plánovaném postupu.

jeden.deset. Zdravotní personál porodnických nemocnic s horečkou, ostrými zánětlivými a hnisavými procesy nebo exacerbací chronických hnisálních zánětlivých onemocnění k práci není povolen.

See also  Chladničky suché zmrazení výhod a nevýhody

jeden.jedenáct. Údaje o pravidelných kontrolách, výsledky léčby, informace o preventivních očkováních jsou zaznamenány v lékařském záznamu a přinášejí pozornost osoby odpovědné za organizaci a provádět opatření pro prevenci verbmentů.

jeden.12. Požadavky na pracovní podmínky a osobní hygienu (včetně pravidel pro manipulaci s rukama) zdravotnických pracovníků jsou přijímány v souladu s vedoucími I a II těchto hygienických pravidel.

Organizace režimu proti epidemii

2.jeden. Aby se zabránilo vzniku a šíření nozokomiálních infekcí v porodnickým nemocnicích, preventivní a další regulační právní úkony Ruské federace by měly být prováděny včas a plně preventivním právním úkonům Ruské federace.

2.2. Porodnická nemocnice může být uspořádána podle typu mateřské nemocnice (separace) nebo perinatálního centra.

2.2.jeden. Porodnická nemocnice (separace) může mít postpartum oddělení se společným a / nebo samostatným pobytem matky a dítěte. V rámci mateřské nemocnice se předpokládá fyziologická a pozorná oddělení. Nepřítomnost pozorovacího oddělení je povolena, pokud existují komory ve výši 1-2 míst a možnosti plánování izolace jednoho z celantových sekcí, pokud je nutné organizovat svou práci na typu pozorovacího oddělení. V mateřských nemocnicích se společným pobytem matky a dítěte je nutné stanovit komory intenzivní péče o matky a děti, stejně jako dětská komora pro zdravé novorozence.

2.2.2. Perinatální centrum se liší od mateřské nemocnice (separace) v ženské konzultaci, gynekologickém oddělení, ministerstvu patologie novorozenců a předčasného (EPNA), stejně jako oddělení resuscitační a intenzivní péče o novorozence (orient).

2.3. Je přísně zakázáno přijímat ženskou porodnickou nemocnici s postpartum komplikacemi.

2.4. Porodnická nemocnice (separace) by měla být uzavřena nejméně jednou ročně, aby byla provedena plánovaná dezinfekce, včetně v případě potřeby. pro současné opravy (ale ne méně než 14 kalendářních dnů). Otevření nemocnice uzavřené v epidemiologickém svědectví je povoleno v koordinaci s orgány provádějícími státní sanitární dohled.

Pro práci procesního úřadu bude zapotřebí sada zařízení, nábytku a zdravotnického vybavení pro strach z analýz?

Nábytek Procesní kabinet

V procesním úřadu analýz musíte mít:

 • Speciální židle pro pacienty;
 • jeden nebo více manipulačních tabulek;
 • Tvrdé židle pro zdravotní sestru;
 • Skříň pro skladování přípravků, sterilních roztoků, protipožární terapie;
 • Židle pro pacienta.

V některých případech může být v procesní úřadě vybaveno pracovištěm sestry procesního úřadu. V tomto případě je seznam potřebného nábytku doplněn tabulkou a židlí.

Nábytek pro recepci biomateriálů je vyroben z obzvláště odolných materiálů a nerezové oceli. je odolnější a odolný vůči poškození. Veškerý nábytek, jak je uvedeno výše, musí být povolen pro použití ve zdravotnických institucích, takže by mělo být zakoupeno pouze ze spolehlivého a ověřeného dodavatele, což zaručuje kvalitu, ergonomii, bezpečnost a trvanlivost používání a registrace certifikátu Rosdravnadzor!

Guzel Ganshina, manažer obchodního oddělení společnosti “Medtehnika Moskva”:

“Křesla společnosti” Medtehnik Moskva “mají vysokou nosnost, takže i největší odpisující pacienti jsou absolutně udržováni: povolené zatížení. až 300 kg. Veškerý nábytek (a židle, židle a manipulační tabulky) multifunkční a mohou být použity v různých zdravotnických kancelářích. snažíme se zjednodušit práci lékařů.

Židle a židle se liší v barevných schématech: Navzdory tomu, že bílá barva je považována za klasickou, mnoho klinik se od něj začalo pohybovat a rozvíjet barevný design skříňek “.

Centrální poloha kabinetu. pracovní plocha, ve které se nachází procesní židle. Obvykle se objeví pacienta, takže je velmi důležité, aby byl v křesle pohodlný.

Výroba chladničiek v Elektrosvite Nové Zámky

Guzel Ganshina, manažer obchodního oddělení společnosti “Medtehnika Moskva”:

“Chápeme, že v kanceláři sbírky analýz je předseda jedním z nejdůležitějších položek. Naše židle mohou být také použity v lékařské sféře a v kosmetologii. a tam a tam je pacient potřebný komfort. MED-MOS FIFT-0B. velmi funkční židle: může být rozložena vodorovně nebo vlevo v počátečním poloze “. Je nejpohodlnější podle parametrů a šířky délky; Područky lze upravit pod libovolnou osobou a jakýmkoliv postupem. Židle má tři sekce, které jsou upraveny nad úhlem sklonu a polohy. Takže je možné nastavit hlavu, páteřní a nožní sekci. Loketní opěrky jsou nastavitelné na výšku. Vše je prováděno mechanicky, ale můžeme nabídnout elektrické a hydraulické analogy. všechny různé barvy, takže židle se vejde do každého interiéru. Židle je také pokryta vinylem luxem, což je vhodné a povoleno pro mokré čištění a dezinfekce ».

Navzdory skutečnosti, že sestra je nejčastěji prováděna manipulací s kolekce krve, vedle židle pacienta se obvykle nachází židle pro sestru, a to je pochopitelné, protože specialista je těžké strávit celý den na nohy. Židle by měla být pohodlná (mobilní. na kolečkách) a pomáhá udržet správnou polohu páteře.

Guzel Ganshina, manažer obchodního oddělení společnosti “Medtehnika Moskva”:

“Židle pro zdravotnický personál je také velmi důležitou součástí kabinetu. Naším vládcem představuje různé židle pro personál v různých konfiguraci: s opěradlem a bez, s různými sedadly a typy zádů. Zde je vše vybráno individuálně. stejně pohodlné pro každou osobu. Máme velkou škálu židlí a můžeme poradit a pomoci vybrat nejvhodnější pro vaši společnost. Zaměstnanci zdravotnických směrů, zejména klipy pro sběr krve, bych poradil židle s anatomickým tvarem a zpátky, například, Med-Mos židle MA-01 typu 1N. Má kompaktní velikost a nebere mnoho místa, takže bude vhodná i pro malé místnosti. Model je vybaven kolečkou a zvedacím mechanismem, takže je plně funkční. Ocelový rám odolává i těžkým zatížením a sedlo a záda jsou pokryty vinylovou sadou, což je ideální pro dezinfekci povrchů “.

Manipulační tabulky. velmi důležitá složka procesního úřadu. Nacházejí se podnosy, zkumavky, dezinfekci a obvaz, postroje a další materiály nezbytné v současné práci. Kromě toho, na jednom z manipulačních tabulek bude nutné umístit odstředivku pro krevní zkumavky.

Guzel Ganshina, manažer obchodního oddělení společnosti “Medtehnika Moskva”:

“Mobilní vozík na kolečkách je nejvhodnější jako manipulační tabulka, vybavená otevřenou policemi s upevňovacími příborníky. v procesní kanceláři, co bylo upuštěno na podlahu, není možné použít. Vynikající řešení. Tabulka C4 (TM-018AN-00) společnosti “Medtehnika Moskva”. Lze jej použít nejen v procesní analýze testů analýz, ale také jako resuscitace a anesteziologické. S kompaktností rozměrů (720460980 mm) Je velmi funkční. Má tři police, výsuvné zásuvky, vysoké upevnění dvojitých stran. Povinná funkce. přítomnost upevňovacích brzd. Tabulka je vyrobena z nerezové oceli, ABS plastu a polyurethanu, což je velmi stabilní a umožňuje zvládnout dezinfekci a detergent. Kromě tohoto modelu společnost “Medtehnika Moskva” společnost nabízí obrovské množství dalších modifikací, z nichž všechny mají také registrovaný certifikát Rosdravnadzor “.

Procesní vybavení kabinetu:

 • Baktericidní ozařovací recirculátor s uzavřeným typem;
 • laboratoř odstředivky;
 • Chladnička pro skladování Bakpreparations se značenými policemi;
 • tonometr;
 • Stát pro intravenózní infuze;
 • teploměr;
 • elektrický kryt;
 • Kapacity pro detergenty a dezinfekční prostředky a kontejnery pro zachování materiálů a nástrojů;
 • Kapacity pro likvidaci zdravotnických materiálů (jehly a PR.);
 • Anti-zbarvená sada první pomoci. sada pro pomoc v případě anafylaktického šoku.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS